"Wolontariaci" wciąż działają

Nowo powstały projekt prężnie się rozwija. Jak dotąd uczestnicy poznali wiele sztuk malarskich, m.in. malowanie na szkle, malowanie martwej natury czy pergamano. Szczególnie ta ostatnia technika wzbudziła spore zainteresowanie.

„Malowanie, rysowanie po wielu latach nauki zrobiło się nudne i już tak nas nie pasjonowało. Jednak to, co pokazuje nam pani Kasia, obaliło stereotypy dotychczasowego rysunku. Dzięki pieniądzom unijnym zaopatrzyliśmy się w różnego rodzaju kredki, farby. To są naprawdę rewelacyjne rzeczy! Możemy się tu spełnić artystycznie” – z zachwytem opowiadają dziewczyny.

„Poza tym współpraca z młodzieżą niepełnosprawną nie jest wcale trudna. Obawiałyśmy się tego, jak się z nimi dogadamy i czy będziemy potrafili razem współpracować, jednak nasze obawy zostały szybko rozwiane. Atmosfera naprawdę jest super i nawet okazuje się, że oni też mają swoje rozterki miłosne (śmiech). Właściwie to można by uczyć się od nich takiego pozytywnego nastawienia do życia, Są naprawdę dobrym przykładem, że mimo nawet wielkich przeszkód życiowych, można być szczęśliwym – wystarczy tylko chcieć. Po prostu emanują megapozytywną energią” – dodają. Wszystkie te emocje, doświadczenie jakim dysponują, przekładają się na chęć kontynuowania zajęć. W tym roku poznają jeszcze batic, quiling i inne ciekawe sztuki. Wszyscy uczestnicy są tak zafascynowani zajęciami, że chyba będą pisać projekt na następny rok szkolny. O jakiej tematyce? Tego niestety nie chcą zdradzić...