Wolotariaci

W Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu powstała grupa młodzieżowa o wdzięcznej nazwie  "Wolontariaci". Grupa ta z ramienia „Stowarzyszenia Przyjaciół Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu” wystąpiła do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji o dofinansowanie projektu „Sztuka przyjaźni” w ramach programu „Młodzież w działaniu”- „Incjatywy Młodzieżowe”.

Dzięki przyznanym środkom finansowym, od września 2012 roku na terenie strumieńskiego gimnazjum odbywają się artystyczne zajęcia integracyjne z młodzieżą niepełnosprawną. Gimnazjalistki wraz ze swoimi niepełnosprawnymi kolegami i koleżankami spotykają się zazwyczaj raz w tygodniu i wspólnie pracują pod okiem pani Katarzyny Brody-Firli, która zapoznaje młodzież z różnorodnymi, niezwykle ciekawymi technikami artystycznymi takimi jak: malowanie koszulek i toreb, malowanie na płótnie, wykonywanie witraży, pergamano czy batik. Dzięki tym zajęciom poprzez wspólną pracę młodzież może bliżej poznać swoich niepełnosprawnych przyjaciół. Niesie to za sobą obopólną korzyść. Jak przyznają gimnazjalistki, taka współpraca jest dla nich źródłem nowych doświadczeniem i uczy ich spojrzenia na świat z innej perspektywy. Inicjatywa młodzieży ma na celu propagowanie działań integracyjnych, tak, aby było ich jak najwięcej, dlatego też oprócz zajęć warsztatowych odbywają się zajęcia otwarte dla zaproszonych przez uczestników gości. Grupa wyjdzie też ze swoją działalnością na zewnątrz, gdyż pod koniec projektu przeprowadzi otwarte zajęcia warsztatowe w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Domu Pomocy Społecznej i Dworze Kossaków w Górkach Wielkich. Zapraszamy na http://wolontariaci43-246.blog.pl/ gdzie umieszczane są bieżące informacje oraz fotoreportaże.