godlo polski.svg „JAKIE WYCHOWANIE MŁODZIEŻY, TAKI LOS PAŃSTWA” - Isokrates

Etnowycieczka ZET-u

20160525 10191525 maja 2016 roku uczniowie gimnazjum wraz z opiekunami spędzali radośnie i twórczo czas w niezwykłym miejscu - w chacie w Goleszowie.

Tam etniczny charakter uwidoczniony jest w  wielu wymiarach. Można było zauważyć wielokulturowość między innymi w wystroju chaty, w muzyce, w tradycyjnych potrawach, czy tez w pasji właścicielki posesji, pani Anecie.  Wycieczka ta miała charakter pikniku integracyjnego, wobec tego mieliśmy czas na wspólne rozmowy, zabawę i warsztaty. Spotkanie odbyło się w gronie uczniów Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego, uczennic trzeciej klasy naszego gimnazjum oraz nauczycieli. Na początku  przywitali nas  gospodarze i zapoznali z  historią „Etno Chaty Topolej”.  Później zaproszono nas do warsztatów na gongach i misach tybetańskich. Muzykoterapia tego rodzaju była niesamowitym relaksem dla większości uczestników. Odbyły się również pokazy wschodnich instrumentów muzycznych oraz  omówiono sposób ich wykonania. Nie zabrakło swobodnej gry na bębnach, trąbicie i gongach. Uczniowie mieli ogromną frajdę przy tych aktywnościach. Później odbył się spacer na świeżym powietrzu, gdzie zauważyć można było swoistą integrację młodzieży pełnosprawnej z uczniami ZET-u podczas rozmów. Dalej przystąpiliśmy do warsztatów kulinarnych poświęconych samodzielnemu przygotowaniu pizzy. Omówione zostały zasady higieny osobistej, istota mycia rąk przed przystąpieniem do obróbki wstępnej produktów oraz  profilaktyka zdrowego odżywiania. Wszyscy uczniowie tworzyli swoją własną pizzę. Każdy mógł nałożyć sobie na ciasto drożdżowe takie składniki, jakie chciał. Pizze po wypieczeniu były pyszne. Wszyscy byli zadowoleni i najedzeni.  Na koniec zaproponowano nam zwiedzanie pokoi hotelowych urządzonych w konwencji kultur różnych państw. Wszystkim bardzo się podobało. 

LOGO GIMNAZJUM internet

DSC 7858 

Pilotaż programowania

Chętnie czytam książki

dowcipne, śmieszne, zabawne; - 13.4%
dramatyczne, dynamiczne, ekscytujące; - 5%
refleksyjne, smutne, nostalgiczne; - 1.7%
romantyczne, miłosne, melodramatyczne; - 14.3%
dokumentalne, biograficzne, faktograficzne; - 5.9%
podróżnicze, reporterskie, włóczęgowskie; - 6.7%
obyczajowe, społeczne, młodzieżowe; - 10.1%
poetyckie, liryczne, sentymentalne; - 0%
fantastyczne, irracjonalne, baśniowe; - 17.6%
przerażające, złowieszcze, makabryczne; - 2.5%
sensacyjne, detektywistyczne, kryminalne. - 21%

Wszystkich głosów: 119
Głosowanie w tej sondzie zostało zakończone on: październik 22, 2016

Kliknij obrazek aby zobaczyć folder

folderB chór_canzonetta1
folderB chór_canzonetta2

zaswiadczenie - DBI 2016-page-001

 szkola bez_przemocy_2011

mlodzi glosuja

 

 bezpieczna szkola 001

 

certyfikat przyjazni srodowisku

 

certyfikat-zachowania zdrowotne