godlo polski.svg „JAKIE WYCHOWANIE MŁODZIEŻY, TAKI LOS PAŃSTWA” - Isokrates

Międzynarodowe wyróżnienie matematyczne

images kan17 marca 2016 r. siedmioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło  w wyjątkowej, bo jubileuszowej - XXV edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Łukasz Faruga z klasy 2c, uczeń p. Gabrieli Włosińskiej, otrzymał wyróżnienie w kategorii KADET.

 

Konkurs ma swoje korzenie w Australii, gdzie został zorganizowany w latach osiemdziesiątych. Na terenie Europy pojawił się we Francji w 1990 roku i z inicjatywy matematyków francuskich ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich. Polska przystąpiła do konkursu w 1992 roku i od samego początku zajmuje drugie miejsce po Francji pod względem liczby uczestników. Głównym organizatorem KANGURA w naszym kraju jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych działające pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu.

Impreza ta cieszy się stale wielkim zainteresowaniem. Z roku na rok wzrasta liczba uczestniczących w niej szkół. W chwili  obecnej jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Uczestnicy konkursu otrzymują te same zadania wspólne dla danej kategorii wiekowej, o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów). Są one nietypowe i często bardzo "podchwytliwe". Trzeba wykazać się obszerną wiedzą matematyczną i logicznym myśleniem.

                Ideą konkursu jest zbliżenie dzieci i młodzieży całego świata poprzez masowy udział we wspólnej zabawie matematycznej. Świadomość tego faktu jest niewątpliwie wielką atrakcją dla uczestników. 

LOGO GIMNAZJUM internet

DSC 7858 

Pilotaż programowania

Chętnie czytam książki

dowcipne, śmieszne, zabawne; - 13.4%
dramatyczne, dynamiczne, ekscytujące; - 5%
refleksyjne, smutne, nostalgiczne; - 1.7%
romantyczne, miłosne, melodramatyczne; - 14.3%
dokumentalne, biograficzne, faktograficzne; - 5.9%
podróżnicze, reporterskie, włóczęgowskie; - 6.7%
obyczajowe, społeczne, młodzieżowe; - 10.1%
poetyckie, liryczne, sentymentalne; - 0%
fantastyczne, irracjonalne, baśniowe; - 17.6%
przerażające, złowieszcze, makabryczne; - 2.5%
sensacyjne, detektywistyczne, kryminalne. - 21%

Wszystkich głosów: 119
Głosowanie w tej sondzie zostało zakończone on: październik 22, 2016

Kliknij obrazek aby zobaczyć folder

folderB chór_canzonetta1
folderB chór_canzonetta2

zaswiadczenie - DBI 2016-page-001

 szkola bez_przemocy_2011

mlodzi glosuja

 

 bezpieczna szkola 001

 

certyfikat przyjazni srodowisku

 

certyfikat-zachowania zdrowotne