Zawodnicy Olimpiad Specjalnych uhonorowani

34125Przed każdym z 8 meczów 35. kolejki Ekstraklasy, od 6 do 8 maja 2016 r., zawodnicy Olimpiad Specjalnych Polska zostali przedstawieni publiczności,

a sami zaprezentowali specjalnie przygotowaną Flagę Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych i wraz z sędziami wnieśli piłkę, którą rozgrywane były mecze. 6 maja na Stadionie Sportowym w Bielsku-Białej przed  meczem Podbeskidzia z Koroną Kielce nasi zawodnicy z Klubu Sportowego „Sokół” ze Strumieniu, a zarazem uczniowie naszego gimnazjum, godnie wypełnili tę zaszczytną misję. Marcin Legierskiwniósł piłkę, a flagę Grzegorz Samborski, Michał Nabiałek, Sebastian Nowak i Grzegorz Filek.

W ten sposób profesjonalni piłkarze, trenerzy i sędziowie uhonorowali zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, którym sport ułatwia pokonywanie barier i otwiera okno na świat.  XVI Europejski Tydzień Piłki Nożnej  Olimpiad Specjalnych będzie trwał od 21 do 29 maja 2016 roku. W ponad 450 zawodach sportowych rozgrywanych na boiskach i stadionach 50 krajów Europy, weźmie udział ponad 50 tysięcy zawodników. Wydarzeniu patronuje Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) oraz narodowe federacje piłkarskie z 37 krajów Europy.  Tydzień wspierają także profesjonalne kluby piłkarskie i ligi z całej Europy, m.in. włoska Serie A, niemiecka Bundesliga oraz polska Ekstraklasa. „Ekstraklasa jest dumna, że po raz kolejny może wspierać promocję szczytnej idei Olimpiad Specjalnych. Jesteśmy pełni podziwu dla hartu ducha zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, którzy pokazują całemu światu, że sportowa rywalizacja wyzwala wiele pozytywnych emocji i uczy tolerancji. Wierzę, że zawodnicy Olimpiad Specjalnych zostaną, jak co roku, przywitani gorącymi oklaskami i będą dopingowani przez wszystkich kibiców” – powiedział Dariusz Marzec, prezes zarządu Ekstraklasy SA.
W przerwie meczu, uczeń naszego Gimnazjum Marcin Legierski wziął udział w konkursie strzałów na bramkę i głosami publiczności wygrał konkurs. Gratulujemy.