Na nowej drodze samorządności...

DSC 2688Gimnazjum w Strumieniu uczy demokracji i samorządności

Wszystkie działania określa ordynacja wyborcza zawarta w regulaminie Samorządu Uczniowskiego. Trzy tygodnie przed wyborami ogłoszony został ich termin oraz skład uczniowskiej komisji wyborczej. Po zatwierdzeniu listy kandydatów komisja ogłosiła początek kampanii wyborczej, która spotkała się z dużym zainteresowaniem wyborców. Kandydaci prowadzili aktywną akcję informacyjną poprzez plakaty, ulotki, spotkania z uczniami gimnazjum. Wszyscy wykazali się dużą pomysłowością, odpowiedzialnością i przestrzegali zasad ordynacji wyborczej.

Skład szkolnej komisji wyborczej: Dorota Grzywa, Martyna Korus, Angelika Żur, Patrycja Stanek

Przebieg wyborów

30 września 2013r. dniu wyborów przygotowaliśmy lokal wyborczy w bibliotece szkolnej. Za stołem zasiedli członkowie komisji wyborczej, była też urna oraz odpowiednie miejsce, gdzie uczniowie mogli oddać swój głos.

Frekwencja w wyborach wyniosła 64%. Wybory były doskonalą okazją, aby zmobilizować młodzież do aktywności na rzecz społeczności lokalnej. Klimat stworzony wokół tego wydarzenia świadczył o jego podniosłości i ogromnym znaczeniu dla młodzieży, której nie jest obojętne to, co dzieje się w szkole.

Dobrze zorganizowane wybory były wielką i porywającą szkołą demokracji, pozwoliły zintegrować środowisko szkolne oraz były szansą na wzmocnienie postaw obywatelskich.

Wyniki wyborów:

Przewodniczący                        Przemysław Janik kl. 3 c

Z-ca przewodniczącego            Sandra Czerwińska  kl. 3 a

Członek zarządu                       Agata Małek kl. 3 b

1 października 2013r. odbyło się zebranie przedstawicieli Rady SU oraz nowego zarządu, gdzie przedstawiliśmy ich członków i omówiliśmy działania SU w roku szkolnym 2013/2014.