Dzień telefonów zaufania

telefon zaufania29 maja 2013 r. oprócz Dnia Sportu był w naszej szkole również Dniem Telefonów Zaufania dla Dzieci. Inicjatorem tego święta jest Child Helpline International – organizacja zrzeszająca telefony zaufania dla dzieci ze 160 krajów świata.

Głównym celem tego święta jest propagowanie idei pomocy dzieciom i młodzieży poprzez telefony zaufania oraz zapoznanie dzieci, nauczycieli, wychowawców i rodziców z ofertą działających telefonów.
W tygodniu poprzedzającym Dzień Telefonów Zaufania w naszej szkole wychowawcy przeprowadzili w swoich klasach zajęcia poświęcone tej tematyce. Uczniowie Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych wykonywali papierowe lizaki z numerami telefonów, a pozostali uczniowie na lekcjach plastyki i zajęć artystycznych samodzielnie projektowali i wykonywali zakładki do książek również z numerami telefonów zaufania. Kulminacyjnym punktem naszego święta było zorganizowanie wystawy starych aparatów telefonicznych oraz telefonów zabawkowych i komórkowych. Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście z zainteresowaniem oglądali wystawę, mogli zaopatrzyć się w kolorowe papierowe lizaki, różne ulotki z numerami telefonów oraz poznać działanie starych modeli aparatów telefonicznych. Wystawę zakładek wykonanych przez uczniów można oglądać w bibliotece szkolnej. Serdecznie dziękujemy uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za odszukanie na strychach starych modeli telefonów i wypożyczenie ich na potrzeby zorganizowania wystawy.