Szlachetna paczka

szlachetna paczkaW dniach od 26.11.2012r. do 7.12.2012r. nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu „Szlachetna paczka”, w którym pomoc skierowana jest dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Rodziny te nie utrzymują się ze swojej biedy, starają się wziąć odpowiedzialność za swoje życie, a mimo tego potrzebują pomocy. Wybraliśmy 4–osobową rodzinę z terenu Śląska Cieszyńskiego i zaangażowaliśmy się, by dać jej realną wsparcie. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły stanęli na wysokości zadania. Przez 2 tygodnie trwała zbiórka żywności, ubrań, zabawek, środków czystości. Następnie zapakowaliśmy te rzeczy w 6 dużych kartonów i w sobotę 8 grudnia 2012r. dostarczyliśmy je do umówionego magazynu „Szlachetnej paczki” w Pogwizdowie. Z informacji zwrotnej wiemy już, że paczka dotarła, rodzina bardzo ucieszyła się z prezentów, dziewczynki nie mogły posiąść się z radości otwierając kolejne paczki, a ich rodzice byli bardzo wzruszeni i serdecznie nam wszystkim dziękują. Przez to, że w "Paczce" pomaga konkretny człowiek konkretnemu człowiekowi, stwarzane są warunki do zmiany i dojrzewania przez działanie dla każdej osoby zaangażowanej w projekt. Akcja ta otworzyła nasze serca na drugiego człowieka i na pewno powtórzymy ją za rok.

Serdecznie dziękujemy pani Halinie Nowak za umożliwienie transportu paczek i dostarczenie ich do magazynu „Szlachetnej paczki” w Pogwizdowie.