godlo polski.svg „JAKIE WYCHOWANIE MŁODZIEŻY, TAKI LOS PAŃSTWA” - Isokrates

Szlachetna paczka

szlachetna paczkaW dniach od 26.11.2012r. do 7.12.2012r. nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu „Szlachetna paczka”, w którym pomoc skierowana jest dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Rodziny te nie utrzymują się ze swojej biedy, starają się wziąć odpowiedzialność za swoje życie, a mimo tego potrzebują pomocy. Wybraliśmy 4–osobową rodzinę z terenu Śląska Cieszyńskiego i zaangażowaliśmy się, by dać jej realną wsparcie. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły stanęli na wysokości zadania. Przez 2 tygodnie trwała zbiórka żywności, ubrań, zabawek, środków czystości. Następnie zapakowaliśmy te rzeczy w 6 dużych kartonów i w sobotę 8 grudnia 2012r. dostarczyliśmy je do umówionego magazynu „Szlachetnej paczki” w Pogwizdowie. Z informacji zwrotnej wiemy już, że paczka dotarła, rodzina bardzo ucieszyła się z prezentów, dziewczynki nie mogły posiąść się z radości otwierając kolejne paczki, a ich rodzice byli bardzo wzruszeni i serdecznie nam wszystkim dziękują. Przez to, że w "Paczce" pomaga konkretny człowiek konkretnemu człowiekowi, stwarzane są warunki do zmiany i dojrzewania przez działanie dla każdej osoby zaangażowanej w projekt. Akcja ta otworzyła nasze serca na drugiego człowieka i na pewno powtórzymy ją za rok.

             Serdecznie dziękujemy pani Halinie Nowak za umożliwienie transportu paczek i dostarczenie ich do magazynu „Szlachetnej paczki” w Pogwizdowie.

LOGO GIMNAZJUM internet

DSC 7858 

Pilotaż programowania

Chętnie czytam książki

dowcipne, śmieszne, zabawne; - 13.4%
dramatyczne, dynamiczne, ekscytujące; - 5%
refleksyjne, smutne, nostalgiczne; - 1.7%
romantyczne, miłosne, melodramatyczne; - 14.3%
dokumentalne, biograficzne, faktograficzne; - 5.9%
podróżnicze, reporterskie, włóczęgowskie; - 6.7%
obyczajowe, społeczne, młodzieżowe; - 10.1%
poetyckie, liryczne, sentymentalne; - 0%
fantastyczne, irracjonalne, baśniowe; - 17.6%
przerażające, złowieszcze, makabryczne; - 2.5%
sensacyjne, detektywistyczne, kryminalne. - 21%

Wszystkich głosów: 119
Głosowanie w tej sondzie zostało zakończone on: październik 22, 2016

Kliknij obrazek aby zobaczyć folder

folderB chór_canzonetta1
folderB chór_canzonetta2

zaswiadczenie - DBI 2016-page-001

 szkola bez_przemocy_2011

mlodzi glosuja

 

 bezpieczna szkola 001

 

certyfikat przyjazni srodowisku

 

certyfikat-zachowania zdrowotne