Pasowanie na gimnazjalistę 2012

18 października 2012 r. w auli naszej szkoły odbyła się uroczystość „Pasowanie na gimnazjalistę" . Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a świadkami tej chwili byli zaproszeni goście: dyrektor ZOS p. Joanna Włoch, dyrektor DPS w Strumieniu p. Renata Moj, przewodnicząca Rady Rodziców p. Izabela Nowak, rodzice, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz pozostali uczniowie naszego gimnazjum. Klasy pierwsze wspólnie z wychowawcami przygotowały programy artystyczne, w których zaprezentowano talenty muzyczne, taneczne i aktorskie. Wzruszającym momentem był występ grupy uczniów Zespołów edukacyjno – terapeutycznych oraz reprezentantów klas trzecich, którzy wspólnie przygotowali piosenkę i ciekawy układ choreograficzny.

Następnie rozpoczął się turniej rycerski składający się z czterech konkurencji. Uczniowie klas pierwszych zmierzyli się z zadaniami typu: dopasowanie nazw zawodów okresu średniowiecza do wykonywanych czynności, odgadnięcie składników tajemniczej mikstury, strzelanie do celu jednocześnie galopując oraz

w tańcu dworskim z balonem. Konkurencje wygrała klasa 1 c i to ona otrzymała certyfikat zwalniający z odpowiedzi ustnych w następnym dniu. Po wspaniałej zabawie uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani przez panią dyrektor Lillę Salachnę – Brzozę oraz pana dyrektora Waldemara Krzyśka i przyjęci do braci rycerskiej.

Kolejnym punktem uroczystości był krótki program artystyczny przygotowany przez samorząd uczniowski dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wręczenie kwiatów oraz życzenia złożone na ręce pani dyrektor dla wszystkich pracowników szkoły przez przewodniczącą Rady Rodziców.

Na zakończenie uczniowie klas pierwszych wspólnie z wychowawcami udali się przed budynek szkoły, by zasadzić cebulki krokusów upamiętniających zamordowane dzieci podczas II wojny światowej, które zakwitną żółtymi barwami wczesną wiosną.