godlo polski.svg „JAKIE WYCHOWANIE MŁODZIEŻY, TAKI LOS PAŃSTWA” - Isokrates

Pasowanie na gimnazjalistę 2012

18 października 2012 r. w auli naszej szkoły odbyła się uroczystość „Pasowanie na gimnazjalistę" . Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a świadkami tej chwili byli zaproszeni goście: dyrektor ZOS p. Joanna Włoch, dyrektor DPS w Strumieniu p. Renata Moj, przewodnicząca Rady Rodziców p. Izabela Nowak, rodzice, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz pozostali uczniowie naszego gimnazjum. Klasy pierwsze wspólnie z wychowawcami przygotowały programy artystyczne, w których zaprezentowano talenty muzyczne, taneczne i aktorskie. Wzruszającym momentem był występ grupy uczniów Zespołów edukacyjno – terapeutycznych oraz reprezentantów klas trzecich, którzy wspólnie przygotowali piosenkę i ciekawy układ choreograficzny.

Następnie rozpoczął się turniej rycerski składający się z czterech konkurencji. Uczniowie klas pierwszych zmierzyli się z zadaniami typu: dopasowanie nazw zawodów okresu średniowiecza do wykonywanych czynności, odgadnięcie składników tajemniczej mikstury, strzelanie do celu jednocześnie galopując oraz

w tańcu dworskim z balonem. Konkurencje wygrała klasa 1 c i to ona otrzymała certyfikat zwalniający z odpowiedzi ustnych w następnym dniu. Po wspaniałej zabawie uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani przez panią dyrektor Lillę Salachnę – Brzozę oraz pana dyrektora Waldemara Krzyśka i przyjęci do braci rycerskiej.

Kolejnym punktem uroczystości był krótki program artystyczny przygotowany przez samorząd uczniowski dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wręczenie kwiatów oraz życzenia złożone na ręce pani dyrektor dla wszystkich pracowników szkoły przez przewodniczącą Rady Rodziców.

Na zakończenie uczniowie klas pierwszych wspólnie z wychowawcami udali się przed budynek szkoły, by zasadzić cebulki krokusów upamiętniających zamordowane dzieci podczas II wojny światowej, które zakwitną żółtymi barwami wczesną wiosną.

LOGO GIMNAZJUM internet

DSC 7858 

Pilotaż programowania

Chętnie czytam książki

dowcipne, śmieszne, zabawne; - 13.4%
dramatyczne, dynamiczne, ekscytujące; - 5%
refleksyjne, smutne, nostalgiczne; - 1.7%
romantyczne, miłosne, melodramatyczne; - 14.3%
dokumentalne, biograficzne, faktograficzne; - 5.9%
podróżnicze, reporterskie, włóczęgowskie; - 6.7%
obyczajowe, społeczne, młodzieżowe; - 10.1%
poetyckie, liryczne, sentymentalne; - 0%
fantastyczne, irracjonalne, baśniowe; - 17.6%
przerażające, złowieszcze, makabryczne; - 2.5%
sensacyjne, detektywistyczne, kryminalne. - 21%

Wszystkich głosów: 119
Głosowanie w tej sondzie zostało zakończone on: październik 22, 2016

Kliknij obrazek aby zobaczyć folder

folderB chór_canzonetta1
folderB chór_canzonetta2

zaswiadczenie - DBI 2016-page-001

 szkola bez_przemocy_2011

mlodzi glosuja

 

 bezpieczna szkola 001

 

certyfikat przyjazni srodowisku

 

certyfikat-zachowania zdrowotne