„JAKIE WYCHOWANIE MŁODZIEŻY, TAKI LOS PAŃSTWA” - Isokrates

Username
Password
Remember Me

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Username
Password
Verify password
Verify email

Zagrożenia w gospodarstwie...

"CHROŃ ŻYCIE,
PRACUJ BEZPIECZNIE"

KONKURS FOTOGRAFICZNY
na cykl zdjęć
pt. "Zagrożenia w gospodarstwie rolnym widziane w obiektywie"

Zapraszam wszystkich gimnazjalistów do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym.

Warunki konkursu:
W ramach konkursu należy przygotować 5 wywołanych zdjęć dowolnego formatu przedstawiających zagrożenia zdrowia lub życia w gospodarstwie rolnym widziane oczami ucznia.
Prace muszą być podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem ucznia (czytelnie).
Termin składania prac upływa z dniem 28 listopada 2011r. /sala nr 9, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa - p. Klaudia Chrapek/

Celem konkursu jest propagowanie bezpiecznej pracy wsród młodego pokolenia, szczególnie zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z pracy w gospodarstwie rolnym oraz podstawowe problemy BHP, jak również propagowanie gospodarstwa rolnego jako bezpiecznego warsztatu pracy, a przede wszystkim rozpowszechnienie wśród młodzieży wykazu szczególnie niebezpiecznych prac i czynności, których nie należy powierzać dzieciom do lat 15 w gospodarstwach rolnych.

Wykaz niebezpiecznych prac w rolnictwie, których nie należy powierzać dzieciom można odnaleźć pod poniższym linkiem:

W ramach etapu szkolnego, który rozstrzygnięty zostanie z dniem 30 listopada 2011r. każdy uczestnik konkursu przedstawia swój cykl 5 fotografii (praca samodzielna ucznia), na których ujęte zostały problemy wynikające z funkcjonowania zasad BHP w rolnictwie oraz zagrożeń występujących w gospodarstwach rolnych. Prace powinny wyrażać osobisty stosunek autora do problemów bezpieczeństwa i warunków pracy. Tematem prac może być również ocena zagrożeń występujących w gospodarstwie rolnym oraz propozycja ich eliminacji.

W etapie szkolnym konkursu zostaną wyłonieni jego laureaci. Ocenie podlegać będzie:
- ujęcie problemu zagrożeń występujących w rolnictwie,
- propozycja usprawnień i ograniczenia liczby wypadków,
- estetyka pracy.

Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego PT w Cieszynie.
Na autorów najciekawszych prac czekają nagrody rzeczowe ufundowane przez KRUS. Ponadto uczniowie klas III mają możliwość uzyskania dodatkowej oceny celującej  z przedmiotu: edukacja dla bezpieczeństwa.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w grudniu 2011r.

Powodzenia!

Nabór do gimnazjum

Uczniom klas pierwszych najbardziej zależy na: