Jesteśmy Gimnazjum SMART!

Magiczne efekty powstają w Plastycznym Laboratorium!

Poszukiwacze Dźwięków wciąż na tropie SMART Inspiracji oraz SMART Wsparcie dla niepełnosprawnych!

Tak jest u Nas!

Zajęcia Plastyczne także można zamienić na technologiczne: rysowanie ze smartfonem? Prosta sprawa! Specjalna aplikacja wskazująca krok po kroku sugestię, co i jak narysować akurat w tym momencie – pozwala nam zostać artystami przez duże „A”!

Origami – któż nie lubi… Tylko, jak to złożyć? Nic prostszego – aplikacje krok po kroku pozwalają na wyczarowanie z papieru, dokładnie wszystkiego!

Muzyka? Oczywiście! Gramy przecież ze smartfonów, jak z nut! Cyfrowy metronom miarowo wyznacza takty… Zaliczyliśmy pierwsze próby do wydarzenia CodeWeek „Jaka to mel-KOD-ia?”. Z instrumentami i tabletami jesteśmy naprawdę SMART!

Wypełniając „Misję – Książka!”, na zajęciach informatyczno – redaktorskich, korzystaliśmy z mobilnych aplikacji słownikowych podczas pracy korektorskiej nad naszym wydaniem e-booka.

Ilustratorki e-booka, mogły szukać kolorystycznych inspiracji, poznając przy okazji modele barw przez Internet w tabletach, zanim ustawiły odpowiednio parametry skanowania obrazu. Czytnik barw w smartfonie – też bardzo przydatna rzecz. Okazał się niezbędny podczas pierwszych projektów książkowych ilustracji opowiadań do e-książki.

Odrobina technologicznej rozrywki w ZET – słuchanie muzyki, kolorowanie kolorowanek przez mniej wprawnych uczniów, szukanie informacji w Internecie przez wprawniejszych - pozwala na ćwiczenie umiejętności dostosowanych do możliwości. A gry on-line na tablecie – czyż nie są wspaniałe…?