godlo polski.svg „JAKIE WYCHOWANIE MŁODZIEŻY, TAKI LOS PAŃSTWA” - Isokrates

Jesteśmy SMART! Nasze codzienne spotkania z Technologią!

Technologiczne zdobycze techniki wdrożone w szkolne życie!

Przez nowoczesność dążymy do nieśmiertelnej wiedzy a pierwszą pomoc łykamy w SMART pigułce!

Jesteśmy Sprytni, Mobilni, Aktywni, Rozsądni
i Technologicznie zakręceni!

Spotkania z Technologią na przedmiotach szkolnych – QR zagadki, quizy Kahoot, aplikacje LearningApps, zadania i krzyżówki najeżone pytaniami utrwalającymi wiedzę - to dla nas pestka. Wyjątkowo ciekawie spędzamy czas na zajęciach z Informatyki rozwiązując zaszyfrowane zadania informatyczne. Ze smartfonami, tabletami, komputerami z dostępem do Internetu - nie jest nam straszny żaden informatyczny quiz czy ćwiczenie.

Interesująca okazała się również Technika – a to za sprawą naszego pierwszego spotkania z Arduino. Od teraz nie zatrwoży nas już żadne połączenie szeregowe czy równoległe, gdyż specjalne oprogramowanie w laptopie, wykorzystywane do interakcji w czasie działania z Arduino, zawsze wskaże nam właściwy kierunek działania…

Podobnie, jak na innych przedmiotach szkolnych, SMART jesteśmy również na lekcjach Edukacji dla Bezpieczeństwa. Dni pod hasłem „Jestem SMART!” przyniosły wiele niespodzianek technologicznych na zajęciach tego przedmiotu. Okazało się, że czytnikiem kodu QR można rozwiązywać krzyżówki; definicji, haseł i synonimów szukać w Internecie korzystając z laptopów, komputerów lub tabletów; lecz szczególnie fajnie jest móc używać na lekcji smartfonów! Legalnie! No, w końcu ”Jesteśmy SMART!”.

A pierwsza pomoc?! Bez wahania! Aplikacje w mobilnych sprzętach pomagają nam ratować życie! Niesienie pomocy, jak najbardziej powinno być - i jest u nas SMART! Bo My potrafimy wykorzystać technologię do szczytnych celów! Bo w końcu… Od czego są odpowiednie aplikacje w urządzeniach mobilnych? Pobiliśmy przecież Rekord RKO we wspólnej, nieustannej resuscytacji, niezachwianie przez 30 minut! Czas odmierzał nam zegar, stoper i czasomierz w smartfonie, a instruował nas głos komputerowej aplikacji w smartfonie i w tablecie.

My naprawdę Jesteśmy SMART!

LOGO GIMNAZJUM internet

DSC 7858 

Pilotaż programowania

Chętnie czytam książki

dowcipne, śmieszne, zabawne; - 13.4%
dramatyczne, dynamiczne, ekscytujące; - 5%
refleksyjne, smutne, nostalgiczne; - 1.7%
romantyczne, miłosne, melodramatyczne; - 14.3%
dokumentalne, biograficzne, faktograficzne; - 5.9%
podróżnicze, reporterskie, włóczęgowskie; - 6.7%
obyczajowe, społeczne, młodzieżowe; - 10.1%
poetyckie, liryczne, sentymentalne; - 0%
fantastyczne, irracjonalne, baśniowe; - 17.6%
przerażające, złowieszcze, makabryczne; - 2.5%
sensacyjne, detektywistyczne, kryminalne. - 21%

Wszystkich głosów: 119
Głosowanie w tej sondzie zostało zakończone on: październik 22, 2016

Kliknij obrazek aby zobaczyć folder

folderB chór_canzonetta1
folderB chór_canzonetta2

zaswiadczenie - DBI 2016-page-001

 szkola bez_przemocy_2011

mlodzi glosuja

 

 bezpieczna szkola 001

 

certyfikat przyjazni srodowisku

 

certyfikat-zachowania zdrowotne