Jesteśmy SMART! Nasze codzienne spotkania z Technologią!

Technologiczne zdobycze techniki wdrożone w szkolne życie!

Przez nowoczesność dążymy do nieśmiertelnej wiedzy a pierwszą pomoc łykamy w SMART pigułce!

Jesteśmy Sprytni, Mobilni, Aktywni, Rozsądni
i Technologicznie zakręceni!

Spotkania z Technologią na przedmiotach szkolnych – QR zagadki, quizy Kahoot, aplikacje LearningApps, zadania i krzyżówki najeżone pytaniami utrwalającymi wiedzę - to dla nas pestka. Wyjątkowo ciekawie spędzamy czas na zajęciach z Informatyki rozwiązując zaszyfrowane zadania informatyczne. Ze smartfonami, tabletami, komputerami z dostępem do Internetu - nie jest nam straszny żaden informatyczny quiz czy ćwiczenie.

Interesująca okazała się również Technika – a to za sprawą naszego pierwszego spotkania z Arduino. Od teraz nie zatrwoży nas już żadne połączenie szeregowe czy równoległe, gdyż specjalne oprogramowanie w laptopie, wykorzystywane do interakcji w czasie działania z Arduino, zawsze wskaże nam właściwy kierunek działania…

Podobnie, jak na innych przedmiotach szkolnych, SMART jesteśmy również na lekcjach Edukacji dla Bezpieczeństwa. Dni pod hasłem „Jestem SMART!” przyniosły wiele niespodzianek technologicznych na zajęciach tego przedmiotu. Okazało się, że czytnikiem kodu QR można rozwiązywać krzyżówki; definicji, haseł i synonimów szukać w Internecie korzystając z laptopów, komputerów lub tabletów; lecz szczególnie fajnie jest móc używać na lekcji smartfonów! Legalnie! No, w końcu ”Jesteśmy SMART!”.

A pierwsza pomoc?! Bez wahania! Aplikacje w mobilnych sprzętach pomagają nam ratować życie! Niesienie pomocy, jak najbardziej powinno być - i jest u nas SMART! Bo My potrafimy wykorzystać technologię do szczytnych celów! Bo w końcu… Od czego są odpowiednie aplikacje w urządzeniach mobilnych? Pobiliśmy przecież Rekord RKO we wspólnej, nieustannej resuscytacji, niezachwianie przez 30 minut! Czas odmierzał nam zegar, stoper i czasomierz w smartfonie, a instruował nas głos komputerowej aplikacji w smartfonie i w tablecie.

My naprawdę Jesteśmy SMART!