Nagroda dla uczniów klas trzecich! Drugie miejsce w województwie

IMG 9077 mGrupa zaangażowanych uczniów klas trzecich odniosła zwycięstwo w XIX konkursie internetowym pod tytułem „Węgiel na ławie oskarżonych”, organizowanym w ramach XXIII „Tygodnia Ziemi” w Zabrzu.

Kwestia węgla kamiennego i jego przyszłości, troska o środowisko naturalne i mieszkańców regionu, wrażliwość wobec otaczającego nas świata przyrody w obliczu degradacji środowiska i jednocześnie otwartość na sprawy ekologii -  są nam niezmiernie bliskie.

Ambicją naszą na zajęciach z Edukacji dla Bezpieczeństwa i komputerowych zajęciach pozalekcyjnych stało się zwrócenie uwagi szerszego grona na główne bogactwo naszego regionu – węgiel. Czy surowiec ten może stanowić szansę rozwoju czy też jest zagrożeniem w środowisku naturalnym? Postanowiliśmy podjąć wielostronną dyskusję, zająć odpowiednie stanowiska w sprawie i poprzeć swoje poglądy argumentami, wykorzystując przy tym sieć internetową.

Zdaniem Jurorów, praca nasza była dość nietypowa. Przedstawiała niezwykłą sieć obejmującą całą społeczność szkolną i pozaszkolną. „Sądów nad węglem” było wiele ale żadna praca konkursowa nie mobilizowała do szerszej dyskusji wielkiego grona odbiorców na łamach panelu szkolnej witryny www.

Przedstawiciel Jurorów – p. Grzegorz Zajączkowski w swej przemowie na uroczystej gali w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, docenił niezwykłe zaangażowanie młodych ludzi w projekt strony www. Uzyskaliśmy 24 na 25 możliwych punktów. Zabrakło dosłownie minimum do pierwszej nagrody w konkursie o randze wojewódzkiej. Zostaliśmy jednakże dostrzeżeni i pochwaleni. I wcale nie mniej cieszymy się z drugiej nagrody!

Autorzy zwycięskiej pracy konkursowej: Katarzyna Biernat, Patrycja Grelowska, Patrycja Gurba, Wiktoria Matyjas, Arkadiusz Pszczółka, Kamil Kuś i p. Klaudia Chrapek.