Programujemy szkolną rzeczywistość

Podejmujemy nowe wyzwania i doskonalimy nowoczesne techniki i metody nauczania. Przechodzimy z Cyfrowych Tubylców do Cyfrowych Twórców...

W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 Gimnazjum przystąpiło do dwóch programów: „Mistrzowie Kodowania” oraz „Pilotażowe wdrożenie programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne w szkołach”.

Realizując zadania obu programów, bierzemy aktywny udział w akcjach związanych z nauką i promocją programowania - poprzez wydarzenia CodeWeek 2016 czy w Hour of Code, kodujemy off i on-line`owo, programujemy w wybranych środowiskach programistycznych, doskonalimy się na e-learningowych kursach programowania. Realizacja zadań programów ma miejsce przez cały bieżący rok szkolny.

Gimnazjalne inicjatywy CodeWeek mają za zadanie promować wśród młodzieży programowanie na zajęciach szkolnych oraz pozalekcyjnych. Wspólnie propagujemy przesłanie obu programów, że programować może każdy. Aby wziąć udział w naszych spotkaniach nie trzeba umieć programować, wystarczy sama chęć do nauki! Kodować możemy wszyscy razem, ucząc się od siebie nawzajem.

Razem poznajemy też świat aplikacji mobilnych, ucząc się wykorzystania nowoczesnych technologii w sposób właściwy i bezpieczny.

Gimnazjalne wydarzenia CodeWeek – to długotrwała akcja promująca Międzynarodowy Tydzień Kodowania (off i on-line`owego) poprzez naukę oraz zabawę - której cykliczne wydarzenia możecie śledzić na łamach artykułów gimnazjalnej strony internetowej oraz na postach gimnazjalnego FB (https://www.facebook.com/Gimnazjum-im-Powsta%C5%84c%C3%B3w-%C5%9Al%C4%85skich-w-Strumieniu-547935555407191/).