Dzień Dziecka

Pierwszego czerwca w naszej szkole promowany był, w różnych formach, zdrowy styl życia. Były zarówno zajęcia sportowe, jak i warsztaty żywieniowe.

Warsztaty poprzedziła prelekcja Pani Małgorzaty Dziendziel, nauczycielki z  Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych z Międzyświecia, która omówiła zasady prawidłowego funkcjonowania organizmu,  korzystając z „ Piramidy Żywienia i Aktywności Fizycznej”.

Prelegentka omówiła funkcje  wszystkich składników pokarmowych. Pani Dziendziel zwróciła uwagę na wyjątkową rolę warzyw i owoców w codziennej diecie oraz konieczność ograniczenia ilości spożywanego cukru, soli oraz tłuszczów.

Wyjątkową atrakcją dla gimnazjalistów były  warsztaty kulinarne, podczas których mogli przygotować własne kompozycje różnych koktajli, spróbować smaku naleśników z kwiatami bzu, sałatek owocowych, sosów jogurtowych, chleba i ciasteczek z nasionami oraz past z soczewicy, orzechów czy słonecznika.

We wszystkich działaniach, wspólnie z gimnazjalistami, uczestniczyła młodzież z czeskiego Senova. Dla nich, oraz dla grupy gimnazjalistów, był to również Dzień Projektowy.

W pracowni fizyko-chemicznej i biologicznej uczniowie wykonywali doświadczenia oraz wzięli udział w prowadzonych przez uczennice klas trzecich warsztatach origami.