Kolejna konferencja "Ekoodpowiedzialnych"

DSC 0112Dyrektor Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu – Lilla Salachna-Brzoza wraz z nauczycielami: Aliną Budzik, Teresą Kajszturą, Haliną Smol, Kornelią Zubek, Waldemarem Krzyśkiem we współpracy z kierownik Referatu Rozwoju i Promocji Urzędu Gminy Strumień Ewą Kuboszek-Owsiany w ramach trwałości projektu „Ekoodpowiedzialni” zaprosili przedsiębiorców, samorządowców i przedstawicieli stowarzyszeń ekologicznych do Galerii pod Ratuszem na konferencję połączoną z lekcja otwartą dotyczącą pszczelarstwa.

Ze strony czeskiej samorządowców reprezentował wicestarosta Šenova Ing. Antonín Ševčík, pedagogów dyrektor Naděžda Pavlisková i Radim Žižka, przedsiębiorców Jaroslav Václavík. Gospodarzom gminy przewodniczyła burmistrz Strumienia Anna Grygierek, która była moderatorem spotkania. Wykład przeznaczony dla młodzieży wygłosił Henryk Staroń, wśród gości znaleźli się także przedstawiciele Stowarzyszenia EKO-ŻYCIE z Chybia oraz obchodzącego 90-lecie koła pszczelarskiego ze Strumienia. Był to czas zdobywania wiedzy i wymiany poglądów, jak zwykle omawiano działania sprzyjające dynamicznemu rozwojowi Strumienia i współpracy transgranicznej.