godlo polski.svg „JAKIE WYCHOWANIE MŁODZIEŻY, TAKI LOS PAŃSTWA” - Isokrates

Chcemy być rozpoznawalni - także graficznie...

pdfLogo_idea.pdf

LOGO GIMNAZJUM internet

Logo to znak graficzny spełniający rolę promocyjną a jednocześnie informacyjną poprzez skrótowe, ale wyraziste przedstawienie instytucji, organizacji, jakiejś idei, pomysłu, spełnia także rolę znaku informacyjnego.

Logo Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu nawiązuje do symboliki sztandaru, głównie jego niebieskiego tła. Spośród wielu symbolicznych znaczeń tego koloru wyróżnić trzeba trwałość, prawdę, wiedzę oraz młodość i odwagę. Znaczenia te tworzą niepodważalny fundament kształcenia i wychowania, a więc decydują o obliczu szkoły.

„Młodemu pokoleniu trzeba dać korzenie i skrzydła” – tymi słowami można streścić wymowę pozostałych graficznych elementów logo. Pomarańczowy potrójny znak nawiązuje do imienia szkoły, do trzech alegorycznych skrzydeł symbolizujących trzy powstania w obronie polskości.

Barwa znaków jest jednym z najradośniejszych kolorów, symbolem spontaniczności, aktywnego działania, żywotności, zdecydowania i optymistycznego nastawienia do życia. To z jednej strony naturalne cechy młodzieży, z drugiej cechy, które warto wspierać i kształtować, bo decydują o przyszłości.

Koło jako nadrzędny kształt logo, symbol świata i doskonałości, wyraźnie wskazuje kierunek edukacji, wyznacza model kształcenia i wychowywania. 

Dynamiczny zarys rzeki Wisły stanowiący centrum logo nawiązuje do położenia naszej gminy, a jednocześnie wystylizowany jest na kształt litery „S” nawiązujący do nazwy miasteczka Strumień.

„Jest Strumień, są źródła” – to hasło promujące gminę wskazuje też na edukację jako źródło dynamicznego rozwoju. Nasze gimnazjum jest ważnym ogniwem tej strategii, a logo świadectwem naszej aktywnej obecności.

LOGO GIMNAZJUM internet

DSC 7858 

Pilotaż programowania

Chętnie czytam książki

dowcipne, śmieszne, zabawne; - 13.4%
dramatyczne, dynamiczne, ekscytujące; - 5%
refleksyjne, smutne, nostalgiczne; - 1.7%
romantyczne, miłosne, melodramatyczne; - 14.3%
dokumentalne, biograficzne, faktograficzne; - 5.9%
podróżnicze, reporterskie, włóczęgowskie; - 6.7%
obyczajowe, społeczne, młodzieżowe; - 10.1%
poetyckie, liryczne, sentymentalne; - 0%
fantastyczne, irracjonalne, baśniowe; - 17.6%
przerażające, złowieszcze, makabryczne; - 2.5%
sensacyjne, detektywistyczne, kryminalne. - 21%

Wszystkich głosów: 119
Głosowanie w tej sondzie zostało zakończone on: październik 22, 2016

Kliknij obrazek aby zobaczyć folder

folderB chór_canzonetta1
folderB chór_canzonetta2

zaswiadczenie - DBI 2016-page-001

 szkola bez_przemocy_2011

mlodzi glosuja

 

 bezpieczna szkola 001

 

certyfikat przyjazni srodowisku

 

certyfikat-zachowania zdrowotne