O nas...

Anglojęzyczne koło teatralne działa w naszej szkole od 5 lat. Pracujemy nad perfekcją słowa i ruchu, nad umacnianiem wiary w siebie. Rozwijamy umiejętności aktorskie, literackie, plastyczne, wokalne, organizacyjne i językowe.

Aktywna działalność w kole teatralnym inspiruje młodzież do różnorakich działań rozwijających sprawność umysłową, wrażliwość estetyczną oraz aktywność twórczą. Poprzez ekspresję gimnazjaliści zyskują możliwość uzewnętrznienia siebie i potwierdzenia swoich talentów.  Uczą  się współpracy, odpowiedzialności, tolerancji, kształtują mocne więzi emocjonalne między członkami zespołu.

Efektem działalności koła są spektakle anglojęzyczne dla uczniów, rodziców, społeczności gminy i władz lokalnych prezentowane w czasie Dni Językowych i Wigilii Europejskiej oraz w ramach wymiany międzynarodowej.

Organizowane są wyjazdowe warsztaty teatralne, podczas których uczniowie mają okazję poznawania tajników sztuki aktorskiej od profesjonalistów – aktorów Teatru Polskiego, z którymi współpracujemy od kilku lat. Nawiązaliśmy  również współpracę z teatralną grupą edukacyjną The Bear Educational Theatre oraz Fundacją im. Zofii Kossak i instruktorami tanecznymi.