godlo polski.svg „JAKIE WYCHOWANIE MŁODZIEŻY, TAKI LOS PAŃSTWA” - Isokrates

Wspomnienia z warsztatów teatralnych

teatrFerie 2014, jak co roku, postanowiliśmy rozpocząć od warsztatów teatralnych. Spędziliśmy wesołe i pracowite 3 dni w ośrodku Caritas w Czyrnej. Pierwszego dnia tuż po przyjeździe i zakwaterowaniu graliśmy w zabawy integracyjne wraz z naszą opiekunką koła teatralnego - panią Anią Józwik, dzięki którym poznaliśmy się lepiej i - co ważniejsze – wytworzyła się przyjazna atmosfera sprzyjająca współdziałaniu.

 Kolejnym punktem programu były warsztaty taneczne z choreografem scenicznym - panią Małgorzatą Zdrazil, podczas których przenieśliśmy się w klimat lat 20.  Dziewczyny wcieliły się w tańcu w silne, niezależne kobiety, a chłopaki im wiernie wtórowali.

Po warsztatach odbył się „chrzest” nowych członków koła. Nie był to łatwy egzamin, ale wszyscy zdali go pomyślnie i udowodnili, że nadają się do reprezentowania naszej szkoły na scenie. Drugi dzień warsztatów rozpoczęliśmy mszą świętą. Po uczcie duchowej i pysznym śniadanku mieliśmy dość siły, aby wyjść na Skrzyczne (tylko do wyciągu ). Po uczcie z pyszną czekoladą w schronisku na szczycie odbyła się niezwykle ekscytująca bitwa na śnieżki, w której nawet ks. Paweł został poszkodowany.

Zmęczeni wróciliśmy do ośrodka, ale po obiedzie znów nabraliśmy sił na warsztaty aktorskie z Kubą Abrahamowiczem – aktorem Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Pogłębiliśmy nasze umiejętności aktorskie, które będziemy mogli wykorzystać w naszych spektaklach.

Tuż po kolacji upiekliśmy kiełbaski na ognisku. Zaczął też PADAĆ ŚNIEG!!!

Następnie udaliśmy się w niezapomnianą podróż w czasie do wspaniałej epoki Al Capone, Grety Garbo i Rudolfa Valentino, organizując party w stylu lat 20. Podczas przyjęcia świętowaliśmy zbliżające się wielkimi krokami 16 urodziny lidera grupy - Przemka Janika. Odbył się również wyjątkowy pokaz mody.

Ostatniego dnia powitała nas zimowa aura Z uśmiechami udaliśmy się na śniadanie, a tuż po jedzonku uczestniczyliśmy w mszy.  Oczywiście nie mogliśmy przejść obojętnie obok długo wyczekiwanego śniegu za oknami i urządziliśmy kolejną śnieżną bitwę, w czasie której nawet pani Ania została trafiona śnieżkami. 

O 13 musieliśmy opuścić ośrodek,  by udać się na warsztaty animacji w teatrze „Banialuka” w Bielsku-Białej, które były niespodzianką dla członków koła. Po tym nowym doświadczeniu nadszedł czas powrotu do domu. W drodze powrotnej snuliśmy plany na kolejne warsztaty, których już nie możemy się doczekać. Zabawa była przednia i każdy z nas na bardzo długo zapamięta te chwile.

Pragniemy serdecznie podziękować pani dyrektor Lilli Salachnie-Brzozie, panu dyrektorowi Waldemarowi Krzyśkowi, Stowarzyszeniu Przyjaciół Gimnazjum, Rodzicom, Państwu Dagmarze i Mariuszowi Gruszkom  za wsparcie inicjatywy wyjazdu na warsztaty teatralne, a ks. Pawłowi Hubczakowi za wspaniałą atmosferę.

Grupa teatralna „Together Forever wraz z opiekunem

LOGO GIMNAZJUM internet

DSC 7858 

Pilotaż programowania

Chętnie czytam książki

dowcipne, śmieszne, zabawne; - 13.4%
dramatyczne, dynamiczne, ekscytujące; - 5%
refleksyjne, smutne, nostalgiczne; - 1.7%
romantyczne, miłosne, melodramatyczne; - 14.3%
dokumentalne, biograficzne, faktograficzne; - 5.9%
podróżnicze, reporterskie, włóczęgowskie; - 6.7%
obyczajowe, społeczne, młodzieżowe; - 10.1%
poetyckie, liryczne, sentymentalne; - 0%
fantastyczne, irracjonalne, baśniowe; - 17.6%
przerażające, złowieszcze, makabryczne; - 2.5%
sensacyjne, detektywistyczne, kryminalne. - 21%

Wszystkich głosów: 119
Głosowanie w tej sondzie zostało zakończone on: październik 22, 2016

Kliknij obrazek aby zobaczyć folder

folderB chór_canzonetta1
folderB chór_canzonetta2

zaswiadczenie - DBI 2016-page-001

 szkola bez_przemocy_2011

mlodzi glosuja

 

 bezpieczna szkola 001

 

certyfikat przyjazni srodowisku

 

certyfikat-zachowania zdrowotne