Westernowy Dzień Językowy

11329994 607203536049884 1590179142475345088 nDnia 3 czerwca 2015 r. gimnazjalna aula zmieniła się w westernowe miasteczko, które było pełne przystojnych kowbojów i pięknych dziewczyn. A to wszystko za sprawą grupy teatralnej "Together Forever", która pod kierunkiem swego opiekuna, a zarazem reżysera pani Anny Józwik wystawiła "Western Show" podczas szkolnego Dnia Językowego.

Występ przeniósł widzów do jednego z saloonów, w którym miały miejsce niecodzienne wydarzenia. Pokaz francuskiego tańca kankana, który zrobił na wszystkich wielkie wrażenie, potyczki barmana ze strzelającymi  kowbojami, które raz mroziły krew w żyłach, a innym razem wywoływały salwy śmiechu czy pomiary dziwacznego krawca. Z wielką przyjemnością spoglądało się na młodych aktorów, którzy perfekcyjnie wczuwali się w swe role. Ich gra aktorska dostarczyła publiczności dużo dobrej zabawy, przez którą uczniowie wraz z nauczycielami mogli poczuć klimat Dzikiego Zachodu i sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego, jako że skecz był w całości po angielsku. Podczas dnia językowego mogliśmy również zobaczyć Mozart Group, czyli kwartet muzyczny, który w niekonwencjonalny sposób wprowadził publiczność w świat rewolwerowców, debatę prezydencką relacjonowaną prosto ze studia w USA przeplataną tańcem kowbojskim czy fragmentem musicalu „Cats”, jak również zmagania ochotników w zabawnych konkurencjach rodem z Dzikiego Zachodu. Dzień ten, dzięki ogromnemu wysiłkowi członków koła teatralnego  i jego przyjaciół włożonemu w jego przygotowanie udowodnił, że w gimnazjum w Strumieniu nie ma czasu na nudę, a nauka języka obcego może być świetną zabawą.

Dziękujemy pani dyrektor Lilli Salachnie-Brzozie, panu wicedyrektorowi Waldemarowi Krzyśkowi, pani Dagmarze Gruszce, pani Ewie Nowak-Bazgier, pani Januszy Krzyżanowskiej, państwu Skorupom i Fyrlom oraz rodzicom za wszelką okazaną pomoc w organizacji Dnia Językowego.