godlo polski.svg „JAKIE WYCHOWANIE MŁODZIEŻY, TAKI LOS PAŃSTWA” - Isokrates

Teatralne zagadki

IMG 7197Co robili członkowie grupy teatralnej „Together Forever” w dniach 30.01 – 01.02?

Tańczyli, wcielali się w różne role, śpiewali, słuchali, gotowali, sprzątali, współpracowali, integrowali się, doskonalili swoje umiejętności językowe, uczyli się tajników sztuki aktorskiej, ale przede wszystkim dobrze się bawili.

 

Gdzie?

W schronisku „Koss” w Górkach Wielkich.

Z kim?

Z opiekunem grupy, panią Anną Józwik, którą we wszelkich działaniach wsparła absolwentka gimnazjum, przyjaciel koła teatralnego – Sylwia Skorupa.

Dzięki komu?

Dzięki pani dyrektor Gimnazjum  Lilli Salachnie-Brzozie, panu dyrektorowi Waldemarowi Krzyśkowi oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Gimnazjum im. Powstańców Śląskich, którzy wsparli inicjatywę zorganizowania wyjazdowych warsztatów teatralnych, za co im z całego serca dziękujemy!

Czy było warto?

Przekonajcie się, czytając wspomnienia młodych aktorów.

Tegoroczne warsztaty w Górkach Wielkich były dla mnie pełne wrażeń. Wszystkie zajęcia, w których wspólnie braliśmy udział bardzo mi się podobały, ponieważ mogłam się bardziej zżyć z wszystkimi członkami koła teatralnego, lepiej ich poznać oraz nabrałam kolejnych doświadczeń, które mogę wykorzystać w naszych spektaklach oraz w życiu codziennym. Ten wyjazd uświadomił mi, że wszystko można odwrócić w żart, przez który wszystko staje się weselsze i że należy się cieszyć z tego, co się ma. Całe trzy dni dały mi wiele radości i energii,  która zostanie we mnie na długo. Niestety, wiedziałam, że były to już moje ostatnie warsztaty z tak wspaniałą ekipą, więc tym bardziej starałam się przeżyć całe trzy dni tak, aby za każdym razem miło je wspominać, jak i całe trzy lata w kole teatralnym. Na szczęście dzięki miłej atmosferze wyjazd był bardzo udany i stał się strzałem w dziesiątkę! Zawsze będę z wielką przyjemnością i radością go wspominać!

/Justyna Janik, kl. 3b/

Jak było? No jasne, że super! Podobać to podobało mi się wszystko, zwłaszcza ostatni dzień spędzony w teatralnej Sferze 
Co wniosły warsztaty w moje  życie? To, że nawet jak nie czuje się rąk i stóp, to też może być ciekawie.  Dziękuję wszystkim za tę trzydniową przygodę! 

/Marianna Gandzel. Kl. 2a/

Najbardziej na warsztatach podobał mi się chrzest, gdyż było bardzo dużo śmiechu.  Warsztaty pokazały mi, że jednak warto się udzielać, integrować z ludźmi i nie zamykać się w sobie. Nauczyły mnie, że zawsze jest obok ktoś, kto z chęcią pomoże. Zaskoczyły mnie wydarzenia w galerii Sfera, nigdy się tak nie bawiłam. Gdybym mogła, przeżyłabym to jeszcze raz!

/Wiktoria Matyjas, kl. 2b/

Moim zdaniem na warsztatach nauczyłam się być bardziej pewną siebie. Poznałam wiele osób z kółka. Zintegrowałam się z wszystkimi. Było wspaniale i zabawnie!

/Wiktoria Jagieła, kl. 1b/

Warsztaty zawsze będę wspominać z uśmiechem na twarzy. Było bardzo dużo wrażeń jak na te trzy dni. Dowiedziałam się wiele nowego, ale oczywiście był czas na zabawę i integrację z innymi. Dzięki wyjazdowi ferie zaczęłam z zapasem pozytywnej energii . Nic dodać – nic ująć. Dziękuję wszystkim za wszystko! 

/Patrycja Grelowska, kl. 2c/

Warsztaty, podczas których nie można było się nudzić,  nauczyły mnie przed wszystkim tego, że warto jest się poznawać bliżej z ludźmi, z którymi się pracuje. Można się o nich dowiedzieć dużo interesujących spraw. Zaskakujące było to, że w busie, kiedy jechaliśmy do Górek Wielkich, było praktycznie cicho. Nikt się nie udzielał za bardzo, nikt nie śpiewał. A w drodze powrotnej nie było chwili ciszy! Warsztaty uważam za udane! 

/Aneta Wyleżuch, kl. 1b/

Dzięki temu wyjazdowi mogłam poznać bliżej członków koła teatralnego, a także nauczyć się wieluumiejętności, które na pewno mi się przydadzą, przede wszystkim hymnu koła. Nie wiedziałam, że można tak świetnie się bawić w centrum handlowym. Warsztaty uświadomiły mi, że wszystko można zamienić w żart lub piosenkę. Zobaczyłam także znakomitą improwizację, dzięki której też dużo się nauczyłam  Dla mnie wyjazd był pełen energii, śmiechu, zabawy i ciekawych przygód. W czasie zajęć upewniłam się w tym, że z "Together Forever" i opiekunami nie można się nudzić. Na pewno nie zapomnę o wszystkich piosenkach, zajęciach i osobach. Pierwszy raz od bardzo dawna w tak optymistyczny, aktywny i szalony sposób rozpoczęłam ferie zimowe. 

/Julia Ochodek, kl. 1b/

Warsztaty zaliczam do udanych! Było świetnie!  Wszystkie zajęcia były fantastyczne. Najbardziej podobał mi się kulig, a zaraz po kuligu tańczenie naszego „osiołka”.  Dzięki warsztatom mogłam bliżej poznać członków naszego wspaniałego kółka teatralnego i tak naprawdę dowiedzieć się spraw, których bym się nigdy po nich nie spodziewała. Oczywiście nauczyłam się również  wielu nowych umiejętności, które zainspirowały mnie do dalszego rozwoju.  Chciałabym te warsztaty powtórzyć jeszcze raz.  Nie musi być gdzieś daleko. Najlepiej tutaj w Strumieniu, byleby z tymi wspaniałymi ludźmi z naszego kółka.  Z nimi nigdy nie ma czasu na nudę. Chyba pierwszy raz tak dobrze zaczęłam ferie. 

/Aleksandra Czaja, kl. 1b/

To były moje pierwsze warsztaty i na pewno na zawsze pozostaną w mojej pamięci. Trzy dni pełne radości, szczęścia i uśmiechów na twarzy. Te zdecydowanie za krótkie dni bawiły, uczyły, integrowały i pozwoliły poznać nam lepiej samych siebie,  szczególnie wtedy, gdy w centrum handlowym tańczyliśmy i śpiewaliśmy „osiołka” (flash mob). To były wspaniałe warsztaty z najlepszą naszą grupą i opiekunem. Już czekam na następne! 

/Hiacynta Janota, kl. 2a/

Tegoroczne warsztaty teatralne były najlepszym rozpoczęciem ferii, jakie mogłam sobie wymarzyć!  Pierwszy dzień rozpoczęliśmy wesołym kuligiem, na którym świetnie się bawiliśmy. W kolejnych dniach czekało na nas ciekawe spotkanie z aktorką Teatru Polskiego, zabawne warsztaty taneczne, wyjście do muzeum oraz do teatru, gdzie doznaliśmy niesamowitej dawki śmiechu  Najbardziej jednak chyba zapadnie mi w pamięci taniec na środku galerii handlowej, gdzie zaraziliśmy śmiechem również wielu ludzi. Warsztaty upłynęły moim zdaniem wesoło i przyjemnie, wszyscy członkowie koła teatralnego byli zgrani i wszyscy razem świetnie się bawiliśmy! Myślę, że nigdy nie zapomnę niektórych zdarzeń, jak i również całych warsztatów! 

/Michalina Tomczak, kl. 1b/

Warsztaty były naprawdę świetne! Zajęcia, w których braliśmy udział, pokazały mi, że warto przełamywać niektóre bariery, ale również integrować się z ludźmi. W czasie wyjzdu mogliśmy szlifować nasze talenty i grę aktorską. Chyba wszyscy świetnie się bawiliśmy, było wiele energii, śmiechu i zabawy. Cieszę się, że mogłam jechać na te warsztaty, bo było warto! 

/Klaudia Różankowska, kl. 1d/

Nie ma to jak warsztaty! A zwłaszcza w tak cudownym towarzystwie. Najlepiej wspominam pełen wrażeń kulig, jak i integrację z grupą, od której zaczęliśmy pobyt w ośrodku. Drugim, równie interesującym punktem, było spotkanie z panią Marią Suprun, która udzieliła nam bardzo wiele drogocennych wskazówek dotyczących teatru i gry aktorskiej. Oczywiście nie mogło zabraknąć warsztatów tanecznych prowadzonych przez  panią Małgorzatę Zdrazil-Sęk. Miło wspominam pełen śmiechu i zabawy chrzest, dzięki któremu nowe osoby zostały oficjalnie przyjęte do grona teatralnego. Te trzy dni dały mi bardzo dużo frajdy oraz mogłam podszkolić grę aktorską. Już nie mogę się doczekać kolejnych warsztatów! 

/Patrycja Gurba, kl. 2b/

 

LOGO GIMNAZJUM internet

DSC 7858 

Pilotaż programowania

Chętnie czytam książki

dowcipne, śmieszne, zabawne; - 13.4%
dramatyczne, dynamiczne, ekscytujące; - 5%
refleksyjne, smutne, nostalgiczne; - 1.7%
romantyczne, miłosne, melodramatyczne; - 14.3%
dokumentalne, biograficzne, faktograficzne; - 5.9%
podróżnicze, reporterskie, włóczęgowskie; - 6.7%
obyczajowe, społeczne, młodzieżowe; - 10.1%
poetyckie, liryczne, sentymentalne; - 0%
fantastyczne, irracjonalne, baśniowe; - 17.6%
przerażające, złowieszcze, makabryczne; - 2.5%
sensacyjne, detektywistyczne, kryminalne. - 21%

Wszystkich głosów: 119
Głosowanie w tej sondzie zostało zakończone on: październik 22, 2016

Kliknij obrazek aby zobaczyć folder

folderB chór_canzonetta1
folderB chór_canzonetta2

zaswiadczenie - DBI 2016-page-001

 szkola bez_przemocy_2011

mlodzi glosuja

 

 bezpieczna szkola 001

 

certyfikat przyjazni srodowisku

 

certyfikat-zachowania zdrowotne