Sukces i przygoda Canzonetty w Wiedniu (2)

999736 507545189315484 553195372 nW dniach 29.07-01.08.2013 r. Chór Szkoły Podstawowej i Gimnazjum „Canzonetta" ze Strumienia pod dyrekcją Tamary Nowok i Agnieszki Gawron-Gaszczyk miał okazję przeżywać swoją wielką światową przygodę z muzyką. Uczestniczył bowiem w Światowym Festiwalu Pokoju w Wiedniu – World Peace Choral Festival, który odbywał się już po raz czwarty, a rokrocznie zrzesza ponad tysiąc uczestników z całego świata. W tegorocznej edycji wzięły udział 32 chóry z Europy, Azji i Ameryki. Dla strumieńskiego chóru dodatkowym wyróżnieniem był fakt, iż został on zaproszony do udziału przez organizatorów i jako jedyny reprezentował nasz kraj.
Uczestnictwo w zmaganiach konkursowych zakończyło się dla „Canzonetty" ogromnym sukcesem. Chór wywalczył III miejsce – Bronze Award, a jego brzmienie, emisja i kultura wokalna zyskały ogromne uznanie wśród jurorów.
Dla młodych śpiewaków udział w konkursie to nie koniec tej muzycznej przygody. Do niewątpliwych atrakcji tego wyjazdu zaliczyć należy możliwość koncertowania i zwiedzania siedziby ONZ, koncert na dziedzińcu Pałacu Schönbrunn, koncert otwarcia przed Ratuszem jak również udział w wieczorze integracyjnym z wszystkimi uczestnikami festiwalu. Wspólnym śpiewom i zabawom nie było końca.
Zwieńczeniem wiedeńskiej przygody był Koncert Galowy w słynnej Golden Hall, Musikverein. Możliwość występowania w miejscu, gdzie swoją obecność zaznaczyli kompozytorzy i muzycy światowej sławy – Mozart, Strauss – przysporzyła zarówno śpiewakom jak i ich dyrygentkom oraz opiekunom ogromnych wzruszeń. Łzy radości dzielili razem z rodzicami i bliskimi, którzy w licznej grupie podążyli śladami swoich pociech, by móc je zobaczyć na deskach jednej z najsłynniejszych na świecie sal koncertowych.
Mimo ogromu atrakcyjnych przeżyć, najmilszych chwil chórzyści i opiekunowie doznali po powrocie do swojego miasteczka, gdzie mimo późnej pory, oczekiwał ich tłum mieszkańców wraz z przedstawicielami władz miasta, by móc pogratulować i cieszyć się wielkim sukcesem „Canzonetty"
Za możliwość przeżycia „wiedeńskiej przygody" Chór Szkoły Podstawowej i Gimnazjum „Canzonetta" wraz z dyrygentkami dziękują pani Burmistrz Strumienia – Annie Grygierek, wszystkim sponsorom, pani dyrektor Szkoły Podstawowej – Beacie Greń, pani dyrektor Gimnazjum – Lilli Salachnie-Brzozie oraz wszystkim rodzicom. Podziękowania kierujemy również na ręce wspaniałych akompaniatorów – pani Marii Sladek, pana Przemysława Wójtowicza i Dawida Gruszki oraz opiekunów – pani Halinie Smol, pani Annie Józwik. Panu Mariuszowi Gruszce dziękujemy za dokumentację fotograficzną.

dyrygentki
Tamara Nowok i Agnieszka Gawron-Gaszczyk