godlo polski.svg „JAKIE WYCHOWANIE MŁODZIEŻY, TAKI LOS PAŃSTWA” - Isokrates

Sukces i przygoda Canzonetty w Wiedniu (2)

999736 507545189315484 553195372 nW dniach 29.07-01.08.2013 r. Chór Szkoły Podstawowej i Gimnazjum „Canzonetta" ze Strumienia pod dyrekcją Tamary Nowok i Agnieszki Gawron-Gaszczyk miał okazję przeżywać swoją wielką światową przygodę z muzyką. Uczestniczył bowiem w Światowym Festiwalu Pokoju w Wiedniu – World Peace Choral Festival, który odbywał się już po raz czwarty, a rokrocznie zrzesza ponad tysiąc uczestników z całego świata. W tegorocznej edycji wzięły udział 32 chóry z Europy, Azji i Ameryki. Dla strumieńskiego chóru dodatkowym wyróżnieniem był fakt, iż został on zaproszony do udziału przez organizatorów i jako jedyny reprezentował nasz kraj.
Uczestnictwo w zmaganiach konkursowych zakończyło się dla „Canzonetty" ogromnym sukcesem. Chór wywalczył III miejsce – Bronze Award, a jego brzmienie, emisja i kultura wokalna zyskały ogromne uznanie wśród jurorów.
Dla młodych śpiewaków udział w konkursie to nie koniec tej muzycznej przygody. Do niewątpliwych atrakcji tego wyjazdu zaliczyć należy możliwość koncertowania i zwiedzania siedziby ONZ, koncert na dziedzińcu Pałacu Schönbrunn, koncert otwarcia przed Ratuszem jak również udział w wieczorze integracyjnym z wszystkimi uczestnikami festiwalu. Wspólnym śpiewom i zabawom nie było końca.
Zwieńczeniem wiedeńskiej przygody był Koncert Galowy w słynnej Golden Hall, Musikverein. Możliwość występowania w miejscu, gdzie swoją obecność zaznaczyli kompozytorzy i muzycy światowej sławy – Mozart, Strauss – przysporzyła zarówno śpiewakom jak i ich dyrygentkom oraz opiekunom ogromnych wzruszeń. Łzy radości dzielili razem z rodzicami i bliskimi, którzy w licznej grupie podążyli śladami swoich pociech, by móc je zobaczyć na deskach jednej z najsłynniejszych na świecie sal koncertowych.
Mimo ogromu atrakcyjnych przeżyć, najmilszych chwil chórzyści i opiekunowie doznali po powrocie do swojego miasteczka, gdzie mimo późnej pory, oczekiwał ich tłum mieszkańców wraz z przedstawicielami władz miasta, by móc pogratulować i cieszyć się wielkim sukcesem „Canzonetty"
Za możliwość przeżycia „wiedeńskiej przygody" Chór Szkoły Podstawowej i Gimnazjum „Canzonetta" wraz z dyrygentkami dziękują pani Burmistrz Strumienia – Annie Grygierek, wszystkim sponsorom, pani dyrektor Szkoły Podstawowej – Beacie Greń, pani dyrektor Gimnazjum – Lilli Salachnie-Brzozie oraz wszystkim rodzicom. Podziękowania kierujemy również na ręce wspaniałych akompaniatorów – pani Marii Sladek, pana Przemysława Wójtowicza i Dawida Gruszki oraz opiekunów – pani Halinie Smol, pani Annie Józwik. Panu Mariuszowi Gruszce dziękujemy za dokumentację fotograficzną.

dyrygentki
Tamara Nowok i Agnieszka Gawron-Gaszczyk

LOGO GIMNAZJUM internet

DSC 7858 

Pilotaż programowania

Chętnie czytam książki

dowcipne, śmieszne, zabawne; - 13.4%
dramatyczne, dynamiczne, ekscytujące; - 5%
refleksyjne, smutne, nostalgiczne; - 1.7%
romantyczne, miłosne, melodramatyczne; - 14.3%
dokumentalne, biograficzne, faktograficzne; - 5.9%
podróżnicze, reporterskie, włóczęgowskie; - 6.7%
obyczajowe, społeczne, młodzieżowe; - 10.1%
poetyckie, liryczne, sentymentalne; - 0%
fantastyczne, irracjonalne, baśniowe; - 17.6%
przerażające, złowieszcze, makabryczne; - 2.5%
sensacyjne, detektywistyczne, kryminalne. - 21%

Wszystkich głosów: 119
Głosowanie w tej sondzie zostało zakończone on: październik 22, 2016

Kliknij obrazek aby zobaczyć folder

folderB chór_canzonetta1
folderB chór_canzonetta2

zaswiadczenie - DBI 2016-page-001

 szkola bez_przemocy_2011

mlodzi glosuja

 

 bezpieczna szkola 001

 

certyfikat przyjazni srodowisku

 

certyfikat-zachowania zdrowotne