Kolejne Złoto Canzonetty!

20121119 142907a17 i 18 listopada w Łodzi odbywał się Łódzki Festiwal Chóralny - CANTIO LODZIENSIS

Festiwal jest imprezą cykliczną o zasięgu ogólnopolskim. Głównym jego celem jest popularyzacja chóralistyki oraz literatury chóralnej polskiej i zagranicznej.

Regulamin określa możliwość udziału zespołów oraz ich klasyfikację w ośmiu kategoriach: dziecięca, młodzieżowa, akademicka, stowarzyszenia i towarzystwa śpiewacze, szkoły muzyczne I st., szkoły muzyczne II st., zespoły wokalne oraz gospel i muzyki rozrywkowej.

Chór Canzonetta pod batutą Pani Agnieszki Gawron-Gaszczyk i Pani Tamary Nowok zakwalifikował się do konkursu i wziął udział w niedzielnym przesłuchaniu. Chórzyści zostali przypisani do kategorii młodzieżowej, gdzie poziom był bardzo wysoki, ale nasz chór podołał wyzwaniu i zdobył I miejsce.

Cała społeczność chóru Canzonetta wraz z opiekunami chciałby podziękować bardzo sponsorom, dzięki którym ten wyjazd był możliwy. Wśród nich znaleźli się miejscowi przedsiębiorcy: Klimosz, Wesob, Strumet, Domet - Szczypka i Michalski, Zakład Pogrzebowy Strządała - Strumień, a także Barbara i Jacek Stefańscy, Agnieszka Wrzeszcz, Agnieszka i Tomasz Gac, Franciszek Staroń, Jan Siemienik, Ewa i Stanisław Brandys, Bogumiła Radecka, Mirosława Sulej.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z konkursu. Ich autorem jest Dawid Janik.