godlo polski.svg „JAKIE WYCHOWANIE MŁODZIEŻY, TAKI LOS PAŃSTWA” - Isokrates

Czas kolędowania

DSC05780Kolęda to dawny zwyczaj polegający na obchodzeniu gospodarstw przez kolędników z życzeniami i dobrym słowem.

Czas Bożego Narodzenia to dla wielu z nas moment wyciszenia, zastanowienia się nad Cudem Narodzenia, to moment wychwalania tegoż Cudu pieśnią, kolędą. Chór Szkolny „Canzonetta” od wielu lat w okresie Świąt Bożego Narodzenia odwiedza z kolędą i życzeniami wszystkich ludzi dobrej woli, dyrekcje i pracowników szkół – podstawowej i gimnazjum, Urząd Miejski oraz sponsorów. Jest to moment, kiedy możemy podziękować za dobro, które do nas trafiło, kiedy możemy podzielić się tym, co potrafimy najlepiej – śpiewem na cześć Pana.

„Dzielimy się opłatkiem, dzielimy piosenką” – ta myśl, słowa znanej pieśni bożonarodzeniowej towarzyszyły nam podczas kilku spotkań kolędowych. 27 grudnia 2015r daliśmy godzinny autorski koncert w kościele parafialnym w Studzionce. Spotkaliśmy się tam z ciepłym przyjęciem i radością wspólnego kolędowania. W związku z kontynuacją wymiany artystycznej pomiędzy gminami Gogolin i Strumień w dniu 10 stycznia 2016 r. na terenie gminy Gogolin zorganizowane zostały spotkania z kolędą i pastorałką. Koncertowaliśmy w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie oraz w kościele parafialnym w Kamieniu Śląskim. Oba koncerty, dzięki gospodarzom, miały bogatą oprawę, a wszystkim słuchaczom dostarczyły niezapomnianych wrażeń, czego dowodem było wiele ciepłych słów skierowanych pod naszym adresem. Wracając, odwiedziliśmy z kolędą nasze Strumieńskie Betlejem, gdzie przy wtórze śpiewu wszystkich zebranych wiernych oraz wystrzałach cudownych sztucznych ogni zamknęliśmy na najbliższy rok podwoje strumieńskiej szopki.

Zobacz zdjęcia tutaj oraz w naszej galerii.

LOGO GIMNAZJUM internet

DSC 7858 

Pilotaż programowania

Chętnie czytam książki

dowcipne, śmieszne, zabawne; - 13.4%
dramatyczne, dynamiczne, ekscytujące; - 5%
refleksyjne, smutne, nostalgiczne; - 1.7%
romantyczne, miłosne, melodramatyczne; - 14.3%
dokumentalne, biograficzne, faktograficzne; - 5.9%
podróżnicze, reporterskie, włóczęgowskie; - 6.7%
obyczajowe, społeczne, młodzieżowe; - 10.1%
poetyckie, liryczne, sentymentalne; - 0%
fantastyczne, irracjonalne, baśniowe; - 17.6%
przerażające, złowieszcze, makabryczne; - 2.5%
sensacyjne, detektywistyczne, kryminalne. - 21%

Wszystkich głosów: 119
Głosowanie w tej sondzie zostało zakończone on: październik 22, 2016

Kliknij obrazek aby zobaczyć folder

folderB chór_canzonetta1
folderB chór_canzonetta2

zaswiadczenie - DBI 2016-page-001

 szkola bez_przemocy_2011

mlodzi glosuja

 

 bezpieczna szkola 001

 

certyfikat przyjazni srodowisku

 

certyfikat-zachowania zdrowotne