Czas kolędowania

DSC05780Kolęda to dawny zwyczaj polegający na obchodzeniu gospodarstw przez kolędników z życzeniami i dobrym słowem.

Czas Bożego Narodzenia to dla wielu z nas moment wyciszenia, zastanowienia się nad Cudem Narodzenia, to moment wychwalania tegoż Cudu pieśnią, kolędą. Chór Szkolny „Canzonetta” od wielu lat w okresie Świąt Bożego Narodzenia odwiedza z kolędą i życzeniami wszystkich ludzi dobrej woli, dyrekcje i pracowników szkół – podstawowej i gimnazjum, Urząd Miejski oraz sponsorów. Jest to moment, kiedy możemy podziękować za dobro, które do nas trafiło, kiedy możemy podzielić się tym, co potrafimy najlepiej – śpiewem na cześć Pana.

„Dzielimy się opłatkiem, dzielimy piosenką” – ta myśl, słowa znanej pieśni bożonarodzeniowej towarzyszyły nam podczas kilku spotkań kolędowych. 27 grudnia 2015r daliśmy godzinny autorski koncert w kościele parafialnym w Studzionce. Spotkaliśmy się tam z ciepłym przyjęciem i radością wspólnego kolędowania. W związku z kontynuacją wymiany artystycznej pomiędzy gminami Gogolin i Strumień w dniu 10 stycznia 2016 r. na terenie gminy Gogolin zorganizowane zostały spotkania z kolędą i pastorałką. Koncertowaliśmy w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie oraz w kościele parafialnym w Kamieniu Śląskim. Oba koncerty, dzięki gospodarzom, miały bogatą oprawę, a wszystkim słuchaczom dostarczyły niezapomnianych wrażeń, czego dowodem było wiele ciepłych słów skierowanych pod naszym adresem. Wracając, odwiedziliśmy z kolędą nasze Strumieńskie Betlejem, gdzie przy wtórze śpiewu wszystkich zebranych wiernych oraz wystrzałach cudownych sztucznych ogni zamknęliśmy na najbliższy rok podwoje strumieńskiej szopki.

Zobacz zdjęcia tutaj oraz w naszej galerii.