godlo polski.svg „JAKIE WYCHOWANIE MŁODZIEŻY, TAKI LOS PAŃSTWA” - Isokrates

Chóralne sukcesy CANZONETTY

Cieszyn2W dniach 13.11-15.11 Chór Szkoły Podstawowej i Gimnazjum CANZONETTA uczestniczył w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Chórów „Cantio Lodziensis” w Łodzi.

  W zmaganiach konkursowych wzięło udział 25 zespołów klasyfikowanych w ośmiu odrębnych kategoriach m.in. z Warszawy, Kalisza, Gdańska, Rybnika, Lublina Krakowa, Częstochowy i Strumienia.  Nasi chórzyści stanęli na wysokości zadania i wyśpiewali  II miejsce w kategorii chórów dziecięcych. Warto tu zaznaczyć, że pierwszego miejsca nie przyznano.

Tydzień później CANZONETTA uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki im. prof. Józefa Świdra w Cieszynie.  W wydarzeniu tym wzięło  udział 14 chórów, wśród których CANZONETTA była jedynym chórem dziecięcym. Przesłuchania konkursowe odbyły się 21.11 w cieszyńskim "Domu Narodowym". Jury, któremu przewodniczył prof. dr hab. Sławomir Kaczorowski z Akademii Muzycznej w Łodzi, oceniało poziom wykonawczy, stopień trudności programu oraz inne kryteria wynikające z regulaminu konkursu. Strumieńscy chórzyści uplasowali się w czołówce zdobywając ZŁOTY DYPLOM  i nagrodę specjalną - Puchar Starosty Powiatu Cieszyńskiego i nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł - za najciekawsze wykonanie utworu kompozytora związanego ze Śląskiem Cieszyńskim.  Nagrodzono utwór „Idzie dysc” Kazimierza Dudy opracowany specjalnie dla Canzonetty.

Serdecznie gratulujemy młodym śpiewakom i ich artystycznym opiekunom, życzymy wytrwałości w dalszej pracy i wielu kolejnych sukcesów!

Zdjęcia: Tomasz Stolz i Halina Smol

dyplom festiwal choralnynagroda specjalnapuchar chorzloty dyplom 2015       

LOGO GIMNAZJUM internet

DSC 7858 

Pilotaż programowania

Chętnie czytam książki

dowcipne, śmieszne, zabawne; - 13.4%
dramatyczne, dynamiczne, ekscytujące; - 5%
refleksyjne, smutne, nostalgiczne; - 1.7%
romantyczne, miłosne, melodramatyczne; - 14.3%
dokumentalne, biograficzne, faktograficzne; - 5.9%
podróżnicze, reporterskie, włóczęgowskie; - 6.7%
obyczajowe, społeczne, młodzieżowe; - 10.1%
poetyckie, liryczne, sentymentalne; - 0%
fantastyczne, irracjonalne, baśniowe; - 17.6%
przerażające, złowieszcze, makabryczne; - 2.5%
sensacyjne, detektywistyczne, kryminalne. - 21%

Wszystkich głosów: 119
Głosowanie w tej sondzie zostało zakończone on: październik 22, 2016

Kliknij obrazek aby zobaczyć folder

folderB chór_canzonetta1
folderB chór_canzonetta2

zaswiadczenie - DBI 2016-page-001

 szkola bez_przemocy_2011

mlodzi glosuja

 

 bezpieczna szkola 001

 

certyfikat przyjazni srodowisku

 

certyfikat-zachowania zdrowotne