godlo polski.svg „JAKIE WYCHOWANIE MŁODZIEŻY, TAKI LOS PAŃSTWA” - Isokrates

"Moc tradycji" z Canzonettą (3)

Moc-Tradycji Izabela-Kopecimages big195908243452523"Moc Tradycji" to jedenaście najpiękniejszych polskich kolęd opracowanych na głos mezzosopranowy z towarzyszeniem utytułowanych polskich chórów o długoletniej tradycji. To pierwsze w ostatnich latach tego typu wykonanie świątecznych pieśni. 

Izabela Kopeć, najpopularniejsza polska mezzosopranistka liryczna i jedna z pierwszych przedstawicielek classical-crossover, zaprosiła do wspólnego muzykowania tradycyjne chóry pochodzące z regionu, w którym się wychowała i kształciła - Ziemi Cieszyńskiej. Na płycie usłyszymy więc Canzonettę - chór dziecięcy ze Strumienia oraz Chór Uniwersytetu Śląskiego Harmonia z Cieszyna. 

"Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się nagrać płytę z muzykami pochodzącymi z najbardziej rozśpiewanego regionu polski - Śląska Cieszyńskiego. Jestem dumna, że przez wiele lat byłam solistką chóru Canzonetta. I mam nadzieję, że nasze świąteczne muzykowanie przyniesie dużo świątecznej radości polskim domom" - mówi Izabela Kopeć.

Na płycie znajduje się 11 kolęd: "Cicha noc", "Bóg się rodzi", "Dzisiaj w Betlejem", "Przybieżeli do Betlejem", "Lulajże, Jezuniu", "Gdy Śliczna Panna", "Jezus Malusieńki", Oj, Maluśki", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Wśród nocnej ciszy" oraz "Kołysanka Marii Panny". Wszystkie w oryginalny sposób zaaranżowane zostały przez Tomasza Filipczaka.

/Cyt. ze strony merlin.pl/

LOGO GIMNAZJUM internet

DSC 7858 

Pilotaż programowania

Chętnie czytam książki

dowcipne, śmieszne, zabawne; - 13.4%
dramatyczne, dynamiczne, ekscytujące; - 5%
refleksyjne, smutne, nostalgiczne; - 1.7%
romantyczne, miłosne, melodramatyczne; - 14.3%
dokumentalne, biograficzne, faktograficzne; - 5.9%
podróżnicze, reporterskie, włóczęgowskie; - 6.7%
obyczajowe, społeczne, młodzieżowe; - 10.1%
poetyckie, liryczne, sentymentalne; - 0%
fantastyczne, irracjonalne, baśniowe; - 17.6%
przerażające, złowieszcze, makabryczne; - 2.5%
sensacyjne, detektywistyczne, kryminalne. - 21%

Wszystkich głosów: 119
Głosowanie w tej sondzie zostało zakończone on: październik 22, 2016

Kliknij obrazek aby zobaczyć folder

folderB chór_canzonetta1
folderB chór_canzonetta2

zaswiadczenie - DBI 2016-page-001

 szkola bez_przemocy_2011

mlodzi glosuja

 

 bezpieczna szkola 001

 

certyfikat przyjazni srodowisku

 

certyfikat-zachowania zdrowotne