"Moc tradycji" z Canzonettą (3)

Moc-Tradycji Izabela-Kopecimages big195908243452523"Moc Tradycji" to jedenaście najpiękniejszych polskich kolęd opracowanych na głos mezzosopranowy z towarzyszeniem utytułowanych polskich chórów o długoletniej tradycji. To pierwsze w ostatnich latach tego typu wykonanie świątecznych pieśni.

Izabela Kopeć, najpopularniejsza polska mezzosopranistka liryczna i jedna z pierwszych przedstawicielek classical-crossover, zaprosiła do wspólnego muzykowania tradycyjne chóry pochodzące z regionu, w którym się wychowała i kształciła - Ziemi Cieszyńskiej. Na płycie usłyszymy więc Canzonettę - chór dziecięcy ze Strumienia oraz Chór Uniwersytetu Śląskiego Harmonia z Cieszyna.

"Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się nagrać płytę z muzykami pochodzącymi z najbardziej rozśpiewanego regionu polski - Śląska Cieszyńskiego. Jestem dumna, że przez wiele lat byłam solistką chóru Canzonetta. I mam nadzieję, że nasze świąteczne muzykowanie przyniesie dużo świątecznej radości polskim domom" - mówi Izabela Kopeć.

Na płycie znajduje się 11 kolęd: "Cicha noc", "Bóg się rodzi", "Dzisiaj w Betlejem", "Przybieżeli do Betlejem", "Lulajże, Jezuniu", "Gdy Śliczna Panna", "Jezus Malusieńki", Oj, Maluśki", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Wśród nocnej ciszy" oraz "Kołysanka Marii Panny". Wszystkie w oryginalny sposób zaaranżowane zostały przez Tomasza Filipczaka.

/Cyt. ze strony merlin.pl/