Rajd integracyjny

DSC0766813 września 2016 r. uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami, opiekunami, dyrekcją, wzięli udział w PIESZYM RAJDZIE INTEGRACYJNYM 2016 do Zabłocia.

W tym roku szkolnym po raz drugi skorzystaliśmy z uprzejmości MGOK-u w Strumieniu, który udostępnił nam swój obiekt - Chatę Nad Zalewem.

W trakcie rajdu uczniowie musieli wykazać się kondycją fizyczną, której wymagał kilkukilometrowy marsz spod szkoły do Zabłocia. Bezpieczeństwo na trasie marszu zapewnił nam patrol policji naszego Komisariatu Policji w Strumieniu. Po drodze poznawaliśmy walory najbliższej okolicy. Na miejscu uczniowie, wychowawcy, opiekunowie mogli wspólnie spędzić czas, porozmawiać, pograć w piłkę, lepiej się poznać.

Dla grup klasowych były przygotowane zadania: uczniowie musieli rozwiązać test ze znajomości wiedzy na temat gminy Strumień, a głównie ZABŁOCIA, przygotować projekt plakatu „Model Absolwenta” oraz ustalić listę propozycji do ciekawych zajęć dodatkowych. W wykonaniu zadania pomocne było opracowanie WARTO ZAJRZEĆ DO GMINY STRUMIEŃ autorstwa p. Waldemara Krzyśka, wydane przez Gminę Strumień.

Na miejscu został przygotowany posiłek – kiełbasa z grilla i gorąca herbata. Koszty posiłku pokryła ze swoich funduszy Rada Rodziców naszej szkoły.

Celem corocznych rajdów jest integrowanie zespołów klasowych i wzajemne poznawanie nowych kolegów oraz wychowawców. Wspólnie spędzony ma za zadanie pomóc w zaadaptowaniu się w nowej szkole, a dobrze zintegrowany zespół klasowy lepiej uczy się i współpracuje.