Pierwsze miejsce w województwie

20160428 142319Pierwsze miejsce w konkursie poetyckim XXIII „Tygodnia Ziemi” pod hasłem „Odpowiedzialni” bezsprzecznie, zdaniem Jurorów, zajęła nasza strumieńska gimnazjalistka – Milena Szczypka, pisząc pod okiem polonisty – p. Waldemara Krzyśka.

Laureaci konkursu tworzyli wiersze nt. ekologii, zwracające uwagę na nasze – ludzkie – postępowanie wobec świata, poczucie odpowiedzialności za przyrodę, za drugiego człowieka, charakteryzując postawy bierności lub aktywność i zainteresowanie bieżącymi problemami ekologii. Spośród 221 prac tą jedyną, w kategorii gimnazjum, okazała się praca Mileny.

Autorka najlepszego wiersza w województwie została uroczyście nagrodzona i uhonorowana gromkimi brawami, gdyż wiersz został zaprezentowany publicznie w trakcie ceremonii „Tygodnia Ziemi” – utwór odczytała p. Urszula Potyka z Działu Edukacji Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Podczas przemówień w trakcie uroczystości wręczania nagród w sali witrażowej muzeum, wiersz Mileny nazwano dość przekornym, gdyż młodzi ludzie mieli pisać o odpowiedzialności. Przeczytajcie sami…

Obok konkursu poetyckiego w ramach XXIII „Tygodnia Ziemi” uczniowie naszego gimnazjum wzięli również udział w konkursie na znaczek pocztowy, w konkursie fotograficznym, informatycznym oraz literackim.