godlo polski.svg „JAKIE WYCHOWANIE MŁODZIEŻY, TAKI LOS PAŃSTWA” - Isokrates

Pierwsze miejsce w województwie

20160428 142319Pierwsze miejsce w konkursie poetyckim XXIII „Tygodnia Ziemi” pod hasłem „Odpowiedzialni” bezsprzecznie, zdaniem Jurorów, zajęła nasza strumieńska gimnazjalistka – Milena Szczypka, pisząc pod okiem polonisty – p. Waldemara Krzyśka.

 Laureaci konkursu tworzyli wiersze nt. ekologii, zwracające uwagę na nasze – ludzkie – postępowanie wobec świata, poczucie odpowiedzialności za przyrodę, za drugiego człowieka, charakteryzując postawy bierności lub aktywność i zainteresowanie bieżącymi problemami ekologii. Spośród 221 prac tą jedyną, w kategorii gimnazjum, okazała się praca Mileny.

Autorka najlepszego wiersza w województwie została uroczyście nagrodzona i uhonorowana gromkimi brawami, gdyż wiersz został zaprezentowany publicznie w trakcie ceremonii „Tygodnia Ziemi” – utwór odczytała p. Urszula Potyka z Działu Edukacji Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Podczas przemówień w trakcie uroczystości wręczania nagród w sali witrażowej muzeum, wiersz Mileny nazwano dość przekornym, gdyż młodzi ludzie mieli pisać o odpowiedzialności. Przeczytajcie sami…

Obok konkursu poetyckiego w ramach XXIII „Tygodnia Ziemi” uczniowie naszego gimnazjum wzięli również udział w konkursie na znaczek pocztowy, w konkursie fotograficznym, informatycznym oraz literackim.

LOGO GIMNAZJUM internet

DSC 7858 

Pilotaż programowania

Chętnie czytam książki

dowcipne, śmieszne, zabawne; - 13.4%
dramatyczne, dynamiczne, ekscytujące; - 5%
refleksyjne, smutne, nostalgiczne; - 1.7%
romantyczne, miłosne, melodramatyczne; - 14.3%
dokumentalne, biograficzne, faktograficzne; - 5.9%
podróżnicze, reporterskie, włóczęgowskie; - 6.7%
obyczajowe, społeczne, młodzieżowe; - 10.1%
poetyckie, liryczne, sentymentalne; - 0%
fantastyczne, irracjonalne, baśniowe; - 17.6%
przerażające, złowieszcze, makabryczne; - 2.5%
sensacyjne, detektywistyczne, kryminalne. - 21%

Wszystkich głosów: 119
Głosowanie w tej sondzie zostało zakończone on: październik 22, 2016

Kliknij obrazek aby zobaczyć folder

folderB chór_canzonetta1
folderB chór_canzonetta2

zaswiadczenie - DBI 2016-page-001

 szkola bez_przemocy_2011

mlodzi glosuja

 

 bezpieczna szkola 001

 

certyfikat przyjazni srodowisku

 

certyfikat-zachowania zdrowotne