godlo polski.svg „JAKIE WYCHOWANIE MŁODZIEŻY, TAKI LOS PAŃSTWA” - Isokrates

Światowy Dzień Książki w gimnazjum

DSC 04864 maja w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym roku myślą przewodnią tego święta uczyniliśmy ciągłość ludzkich dokonań, działań, refleksji, która swoje odbicie ma właśnie w literaturze.

Pragnęliśmy pobudzić do refleksji nad ponadczasowością i uniwersalnością pewnych tematów, pokazać, że wszystko ma swoje źródła, że na każdego z nas składają się dokonania przeszłych pokoleń, ich myśli i czyny, sukcesy i porażki, które budują naszą tożsamość, decydują o tym, kim jesteśmy, jakie wartości wyznajemy.DSC 0488

W związku z tym grupa projektowa przygotowała dwuetapowy konkurs literacki. Najpierw wszyscy gimnazjaliści  pisali test ze znajomości Biblii i mitologii, a następnie ośmioro najlepszych uczniów wzięło udział w finale opartym na zasadach znanego teleturnieju „1 z 10”. Zmaganiom uczestników przyglądała się cała szkoła. Na podium stanęli: Agnieszka Żur, Łukasz Faruga i Monika Sobel.

Po części wymagającej wysiłku intelektualnego nastąpił czas na rozluźnienie atmosfery, w czym pomógł krótki program kabaretowy, pozostający jak najbardziej w tematyce biblijnej i mitologicznej. Aktorki doskonale poradziły sobie z zadaniem i rozbawiły publiczność do łez.DSC 0500

LOGO GIMNAZJUM internet

DSC 7858 

Pilotaż programowania

Chętnie czytam książki

dowcipne, śmieszne, zabawne; - 13.4%
dramatyczne, dynamiczne, ekscytujące; - 5%
refleksyjne, smutne, nostalgiczne; - 1.7%
romantyczne, miłosne, melodramatyczne; - 14.3%
dokumentalne, biograficzne, faktograficzne; - 5.9%
podróżnicze, reporterskie, włóczęgowskie; - 6.7%
obyczajowe, społeczne, młodzieżowe; - 10.1%
poetyckie, liryczne, sentymentalne; - 0%
fantastyczne, irracjonalne, baśniowe; - 17.6%
przerażające, złowieszcze, makabryczne; - 2.5%
sensacyjne, detektywistyczne, kryminalne. - 21%

Wszystkich głosów: 119
Głosowanie w tej sondzie zostało zakończone on: październik 22, 2016

Kliknij obrazek aby zobaczyć folder

folderB chór_canzonetta1
folderB chór_canzonetta2

zaswiadczenie - DBI 2016-page-001

 szkola bez_przemocy_2011

mlodzi glosuja

 

 bezpieczna szkola 001

 

certyfikat przyjazni srodowisku

 

certyfikat-zachowania zdrowotne