Światowy Dzień Książki w gimnazjum

DSC 04864 maja w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym roku myślą przewodnią tego święta uczyniliśmy ciągłość ludzkich dokonań, działań, refleksji, która swoje odbicie ma właśnie w literaturze.

Pragnęliśmy pobudzić do refleksji nad ponadczasowością i uniwersalnością pewnych tematów, pokazać, że wszystko ma swoje źródła, że na każdego z nas składają się dokonania przeszłych pokoleń, ich myśli i czyny, sukcesy i porażki, które budują naszą tożsamość, decydują o tym, kim jesteśmy, jakie wartości wyznajemy.DSC 0488

W związku z tym grupa projektowa przygotowała dwuetapowy konkurs literacki. Najpierw wszyscy gimnazjaliści  pisali test ze znajomości Biblii i mitologii, a następnie ośmioro najlepszych uczniów wzięło udział w finale opartym na zasadach znanego teleturnieju „1 z 10”. Zmaganiom uczestników przyglądała się cała szkoła. Na podium stanęli: Agnieszka Żur, Łukasz Faruga i Monika Sobel.

Po części wymagającej wysiłku intelektualnego nastąpił czas na rozluźnienie atmosfery, w czym pomógł krótki program kabaretowy, pozostający jak najbardziej w tematyce biblijnej i mitologicznej. Aktorki doskonale poradziły sobie z zadaniem i rozbawiły publiczność do łez.DSC 0500