godlo polski.svg „JAKIE WYCHOWANIE MŁODZIEŻY, TAKI LOS PAŃSTWA” - Isokrates

Przeczytaj mi... starszy kolego :-)

033Wspólne działania młodzieży gimnazjum i uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Odyseja” promujące czytelnictwo przeprowadzone zostały w ramach całorocznej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Nasi uczniowie: Patrycja Gurba, Jakub Strządała, Julia Wójtowicz, Magdalena Ochodek, Gabriela Czapek, Paulina Szczepanik, Jan Stefanowicz, Julia Ochodek, Kamila Gawron i Patrycja Hanslik aktywnie włączyli się w zaproponowane działania czytelnicze, uczestnicząc we wspólnych zajęciach. Spotkania odbywały się w NSP „Odyseja” i rozpoczynały od czytania przez gimnazjalistów wybranych rozdziałów z książki René Goscinny`ego i Jean-Jacques`a Sempé pt. „Mikołajek” uczniom klasy I i II. Po każdym fragmencie zadawano pytania, sprawdzając, co dzieci zapamiętały z przeczytanego tekstu. Nawet najdrobniejsze szczegóły nie sprawiły im żadnego problemu. Miny najmłodszych (i nie tylko) świadczyły o dużym zainteresowaniu i wielkiej radości, jaką niesie ze sobą poznawanie niezwykłych i zabawnych przygód tytułowego bohatera Mikołajka.

W ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który w tym roku obchodzono pod hasłem „Czytanie uskrzydla”, zorganizowano w naszej szkole zajęcia biblioteczno-integracyjne dla uczniów z „Odysei”, uczniów ZET i młodzieży gimnazjum. Tematem przewodnim zajęć było opowiadanie o „Utopcu z Cieszyna” , na podstawie którego dzieci wykonywały w grupach pracę-tworzyły wymyślonego przez siebie utopca. Zwieńczeniem wspólnych działań było uczestnictwo w nauce języka migowego. Dzieci pod kierunkiem swoich nauczycieli uczyły gimnazjalistów sztuki komunikacji za pomocą gestów. Koordynatorem akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i wszystkich działań  była bibliotekarka Lucyna Wawrzyczek.

LOGO GIMNAZJUM internet

DSC 7858 

Pilotaż programowania

Chętnie czytam książki

dowcipne, śmieszne, zabawne; - 13.4%
dramatyczne, dynamiczne, ekscytujące; - 5%
refleksyjne, smutne, nostalgiczne; - 1.7%
romantyczne, miłosne, melodramatyczne; - 14.3%
dokumentalne, biograficzne, faktograficzne; - 5.9%
podróżnicze, reporterskie, włóczęgowskie; - 6.7%
obyczajowe, społeczne, młodzieżowe; - 10.1%
poetyckie, liryczne, sentymentalne; - 0%
fantastyczne, irracjonalne, baśniowe; - 17.6%
przerażające, złowieszcze, makabryczne; - 2.5%
sensacyjne, detektywistyczne, kryminalne. - 21%

Wszystkich głosów: 119
Głosowanie w tej sondzie zostało zakończone on: październik 22, 2016

Kliknij obrazek aby zobaczyć folder

folderB chór_canzonetta1
folderB chór_canzonetta2

zaswiadczenie - DBI 2016-page-001

 szkola bez_przemocy_2011

mlodzi glosuja

 

 bezpieczna szkola 001

 

certyfikat przyjazni srodowisku

 

certyfikat-zachowania zdrowotne