godlo polski.svg „JAKIE WYCHOWANIE MŁODZIEŻY, TAKI LOS PAŃSTWA” - Isokrates

O autyzmie na niebiesko

DSC 03322 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu i z tego powodu kolejny już raz nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Zapal się na niebiesko dla autyzmu”.

We wtorek
5 kwietnia założyliśmy niebieskie elementy ubrania oraz kwiaty w tym kolorze, aby solidaryzować się z osobami dotkniętymi autyzmem. Klasy trzecie miały krótką pogadankę na temat autyzmu, a klasy pierwsze i drugie uczestniczyły w warsztatach w auli szkolnej. W ich trakcie uczniowie mieli okazję wysłuchać wielu wiadomości na temat autyzmu, obejrzeli film pt. „Tacy jak wy”, wzięli udział w krótkich doświadczeniach przygotowanych przez nauczycieli ZET-u, w których mogli poczuć, jak funkcjonują w codziennych czynnościach osoby z autyzmem. Tradycyjnie zrobiliśmy zdjęcie i wywiesiliśmy niebieskie balony. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice podczas czwartkowej wywiadówki mogli przeczytać wiele ciekawych informacji na temat autyzmu, które zostały rozmieszczone na parterze szkoły. W poniedziałek 4 kwietnia nauczyciele ZET-u wzięli również udział w warsztatach pt. „Jak czuje Twoje dziecko – o zmysłach dziecka autystycznego
i nie tylko...” zorganizowanych przez Niepubliczną Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną „To Tu” i bardzo chętnie podzielili się swoją wiedzą z uczniami i nauczycielami podczas wtorkowych warsztatów. Mamy nadzieję, że większość z nas uświadomiła sobie, czym jest autyzm i nikt nie jest „zielony” w tym temacie.

LOGO GIMNAZJUM internet

DSC 7858 

Pilotaż programowania

Chętnie czytam książki

dowcipne, śmieszne, zabawne; - 13.4%
dramatyczne, dynamiczne, ekscytujące; - 5%
refleksyjne, smutne, nostalgiczne; - 1.7%
romantyczne, miłosne, melodramatyczne; - 14.3%
dokumentalne, biograficzne, faktograficzne; - 5.9%
podróżnicze, reporterskie, włóczęgowskie; - 6.7%
obyczajowe, społeczne, młodzieżowe; - 10.1%
poetyckie, liryczne, sentymentalne; - 0%
fantastyczne, irracjonalne, baśniowe; - 17.6%
przerażające, złowieszcze, makabryczne; - 2.5%
sensacyjne, detektywistyczne, kryminalne. - 21%

Wszystkich głosów: 119
Głosowanie w tej sondzie zostało zakończone on: październik 22, 2016

Kliknij obrazek aby zobaczyć folder

folderB chór_canzonetta1
folderB chór_canzonetta2

zaswiadczenie - DBI 2016-page-001

 szkola bez_przemocy_2011

mlodzi glosuja

 

 bezpieczna szkola 001

 

certyfikat przyjazni srodowisku

 

certyfikat-zachowania zdrowotne