Konkurs informatyczny "AIM"

Algorytmy-Internet-MultimediaStrach ma wielkie oczy…  Ale nie z powodu Informatyki, jak udowodnili nasi gimnazjaliści. W tegorocznych eliminacjach szkolnych wzięło udział niezwykle liczne grono uczniów.

Konkurs wzbudza zainteresowanie gimnazjalistów na każdym z poziomów kształcenia. Chętnych nie brakowało w klasach pierwszych, drugich oraz trzecich. Odważnie w informatyczne szranki stanęły nawet dziewczęta… I okazały się nie gorsze od chłopaków w ostatecznym rozrachunku.

Wysokie wyniki, ku pozytywnemu zaskoczeniu wielu, uzyskali uczniowie klas pierwszych. Pierwszakom zatem należą się szczególne gratulacje! W reprezentacji szkolnej na informatycznym podium stanęli Dawid Strządała i Kamil Czech, obaj z klas pierwszych, oraz trzecioklasista – weteran konkursu Michał Skoneczny.

Zwycięzcy spróbowali swoich sił w etapie rejonowym XII Powiatowego Konkursu Informatycznego „Algorytmy – Internet - Multimedia” w ODZ w Cieszynie. Niestety, nad wejściem do finału musimy jeszcze trochę popracować… Ale my się przecież informatyki nie boimy…! ;)

W tegorocznych rozgrywkach konkursowych uczestniczyli:

Dawid Strządała, Kamil Czech, Paulina Wantulok, Mateusz Gołyszny, Patryk Płonka, Szymon Wojtek, Patryk Zakrzewski, Łukasz Faruga, Miłosz Piętka, Kacper Wiewióra, Michał Skoneczny, Maksymilian Gac, Kacper Rakus, Dominika Smorąg i Jan Stefanowicz.