Warsztaty integracyjne

DSC07609Tradycyjnie na początku roku szkolnego witamy naszych nowych uczniów z klas pierwszych. Jak co roku,  mieli oni okazję uczestniczyć w warsztatach integracyjno-adaptacyjnych „Poznajemy się wzajemnie”.

Zajęcia trwały całe przedpołudnie (5 godzin lekcyjnych). Zadania, które wykonywali w tym czasie miały na celu wzajemne poznanie się, zaprezentowanie kolegom, koleżankom i wychowawcy własnej osoby, swoich zainteresowań, możliwości, talentów. W ćwiczeniach uczniowie musieli opowiedzieć o sobie, zaprezentować kolegę, wykazać się umiejętnością pracy indywidualnej i w grupie.

W trakcie spotkania trzeba też było zapoznać się z obowiązującymi w szkole zasadami, regulaminami, statutem szkoły, omówiono dokładniej prawa i obowiązki ucznia. Uczestnicy poznali „Koncepcję pracy” naszej szkoły oraz programy obowiązujące w szkole: Wychowawczy i Szkolny Program Profilaktyki. Następnie każda klasa odbyła krótki spacer po szkole, odwiedziliśmy klasy specjalne, bibliotekę i świetlicę szkolną. W każdym z tych miejsc można było zapoznać się dokładnie z warunkami korzystania oraz godzinami, w których są dostępne dla uczniów. Czas spędzony wspólnie z rówieśnikami, nowym wychowawcą, pedagogiem i psychologiem ma być zaczynem dobrej współpracy na cały rok szkolny.

Nowy rok szkolny rozpoczyna 89 nowych uczniów. Tworzą oni pięć zespołów klasowych, w tym jedną klasę sportową i jedną w zespole edukacyjno-terapeutycznym. Wychowawcami klas zostali: 1A – Janusz Krzyżanowska 1B – Agnieszka Gawron-Gaszczyk, 1C – Monika Filusz, 1D – Alina Budzik i 1E – Dorota Stryczek.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w naszej szkole.