godlo polski.svg „JAKIE WYCHOWANIE MŁODZIEŻY, TAKI LOS PAŃSTWA” - Isokrates

Warsztaty integracyjne

DSC07609Tradycyjnie na początku roku szkolnego witamy naszych nowych uczniów z klas pierwszych. Jak co roku,  mieli oni okazję uczestniczyć w warsztatach integracyjno-adaptacyjnych „Poznajemy się wzajemnie”.

 

Zajęcia trwały całe przedpołudnie (5 godzin lekcyjnych). Zadania, które wykonywali w tym czasie miały na celu wzajemne poznanie się, zaprezentowanie kolegom, koleżankom i wychowawcy własnej osoby, swoich zainteresowań, możliwości, talentów. W ćwiczeniach uczniowie musieli opowiedzieć o sobie, zaprezentować kolegę, wykazać się umiejętnością pracy indywidualnej i w grupie.

W trakcie spotkania trzeba też było zapoznać się z obowiązującymi w szkole zasadami, regulaminami, statutem szkoły, omówiono dokładniej prawa i obowiązki ucznia. Uczestnicy poznali „Koncepcję pracy” naszej szkoły oraz programy obowiązujące w szkole: Wychowawczy i Szkolny Program Profilaktyki. Następnie każda klasa odbyła krótki spacer po szkole, odwiedziliśmy klasy specjalne, bibliotekę i świetlicę szkolną. W każdym z tych miejsc można było zapoznać się dokładnie z warunkami korzystania oraz godzinami, w których są dostępne dla uczniów. Czas spędzony wspólnie z rówieśnikami, nowym wychowawcą, pedagogiem i psychologiem ma być zaczynem dobrej współpracy na cały rok szkolny.

Nowy rok szkolny rozpoczyna 89 nowych uczniów. Tworzą oni pięć zespołów klasowych, w tym jedną klasę sportową i jedną w zespole edukacyjno-terapeutycznym. Wychowawcami klas zostali: 1A – Janusz Krzyżanowska 1B – Agnieszka Gawron-Gaszczyk, 1C – Monika Filusz, 1D – Alina Budzik i 1E – Dorota Stryczek.

 

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w naszej szkole.

LOGO GIMNAZJUM internet

DSC 7858 

Pilotaż programowania

Chętnie czytam książki

dowcipne, śmieszne, zabawne; - 13.4%
dramatyczne, dynamiczne, ekscytujące; - 5%
refleksyjne, smutne, nostalgiczne; - 1.7%
romantyczne, miłosne, melodramatyczne; - 14.3%
dokumentalne, biograficzne, faktograficzne; - 5.9%
podróżnicze, reporterskie, włóczęgowskie; - 6.7%
obyczajowe, społeczne, młodzieżowe; - 10.1%
poetyckie, liryczne, sentymentalne; - 0%
fantastyczne, irracjonalne, baśniowe; - 17.6%
przerażające, złowieszcze, makabryczne; - 2.5%
sensacyjne, detektywistyczne, kryminalne. - 21%

Wszystkich głosów: 119
Głosowanie w tej sondzie zostało zakończone on: październik 22, 2016

Kliknij obrazek aby zobaczyć folder

folderB chór_canzonetta1
folderB chór_canzonetta2

zaswiadczenie - DBI 2016-page-001

 szkola bez_przemocy_2011

mlodzi glosuja

 

 bezpieczna szkola 001

 

certyfikat przyjazni srodowisku

 

certyfikat-zachowania zdrowotne